Reklamlar
Atatürk ün Vasiyetini El Birliğiyle Gerçekleştirelim.

Atatürk ün Vasiyetini El Birliğiyle Gerçekleştirelim. » Atatürk ismini telaffuz edenler, onun ülkemize yaptıklarını anlatmaya çalışanlar, neredeyse günümüzde dışlanıyor ve önlerine set çekilmek isteniyor.

Gönderen Konu: Atatürk ün Vasiyetini El Birliğiyle Gerçekleştirelim.  (Okunma sayısı 3794 defa)

2 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi halukgta

 • Binbaşı
 • ****
 • İleti: 287
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle

Atatürk ün Vasiyetini El Birliğiyle Gerçekleştirelim.
« : Nisan 17, 2014, 11:35:25 ÖÖ »
Atatürk ismini telaffuz edenler, onun ülkemize yaptıklarını anlatmaya çalışanlar, neredeyse günümüzde dışlanıyor ve önlerine set çekilmek isteniyor. Açıkçası Atatürk sevgisi, yeni nesillerden adeta silinmek isteniyor. Peki, neler oldu da, bu sevgiyi, saygıyı bazı kişiler, düşmanlığa dönüştürmek için var gücü ile çaba harcıyor? Tüm dünyanın, hatta düşmanlarının bile saygısını hala yitirmeyen bu lider, ülkemizde ne maksatla unutturmak isteniyor olabilir?


Atatürk ülkesini parsel parsel, yabancılara mı sattı, KENDİ MENFAATİ, YAKINLARININ MENFAATİ İÇİN DEVLETİN GÜCÜNÜ, İMKÂNLARINI MI KULLANDI. Yoksa ülkeyi bir bütün değil de, parçalara bölme planlarımı gün yüzüne çıktı? Yoksa toplumu inançları ile aldatarak, kandırarak kendi çıkarlarına mı alet etti. Ne yapmıştı da, Atatürk sevgisini yok etmek için, gönüllere zehir akıtanlar, yalan ve iftirada bulunanlar çıktı aramızdan?


Sanırım ne olduğunu anlamak, o kadar zor olmasa gerek. Atatürk bu ülkeyi düşmanlardan temizlemek adına, halkı tek yumruk yapmakla kalmadı ve öyle sağlam temel direkler dikti ki, yıkıcı, yakıcı, bölücü mihraklar çok önemli konumlara gelip geçmelerine rağmen, bu yapıyı, halkın ATASINA karşı sevgisini, yok etmeyi başaramadı.


Bugün direniyorsak, Atatürk ün attığı temellerin gücü sayesindedir. Toplumu Kürdü, Türkü, Çerkez i, tek yumruk yaparak, düşmana karşı direnen anlayışı, düşünceyi bozmak isteyenler, bugün ne yazık ki ortalıkta, ellerini kollarını sallayarak, açıkça topluma nifak tohumları ekiyor.


Bu ülkeyi silahla, topla, tüfekle yıkmayı başaramayacağını bilenler, sinsi planlarını çok güzel oynadılar bu güne kadar. Bu ülke silahla yıkılamıyorsa bölerek, halkı bir birine düşman ederek ve küçük lokmalar haline getirdikten sonra, hem yıkması hem de uydu devlet yapması kolay olacaktı. İşte şimdi onun hesabındadır içimizdeki hainler ve ülkemizin düşmanları.


Birileri Atatürk e, dinsiz yaftasını yapıştırarak, gerçek amaçlarının fitilini ateşlemeyi başarmıştır ne yazık ki. Peki, Atatürk e dinsiz damgasını niçin vurmuşlar ve din adına konuştuğunu zannedenler, niçin Ataya kin kusmaktadırlar, bunu hiç düşündünüz mü?


Atatürk ne yapmıştı da, zaman geçtikçe, bazı kesimlerden bu derece düşman kazanmıştı? Çok açık ve net söyleyebilirim ki, Kur an gerçekleri ile Türk halkının yüz yüze gelmesini sağlayacak ilk adımı atmasıdır, bunca düşman kazanmasının en önemli sebebi.


Acaba bu sözlerimle neyi kat ettim? Değerli kardeşlerim, ilk defa ATATÜRK Kur an ı halkın konuştuğu, anladığı diline çevirtmişti de ondan. Hem de Rahmetli, Elmalı Hamdi Yazır a. Dikkatinizi çekmek isterim, Atatürk Kur’an ı Türkçe ye çevirmek için çok uğraş vermişti, çünkü Kur’an ı tercüme etmenin günah sayıldığı bir inanç ağır basıyordu. O devirde bile Kur’an ı tercüme etmek istemeyen, çok din adamları vardı lütfen bunu unutmayalım. Böyle bir toplumu din adına aldatmak ve istenildiği gibi yönetmek, sanırım çok kolay olsa gerek. İşte Atatürk bu gerçeği bildiği için, toplumun gerçek İslam ı Kur’an dan öğrenmesi gerektiğini, çok iyi biliyordu. Nur içinde yatsın.


Atatürk ün sayesinde, Türk halkı gerçek İslam ı öğrenmeye ve Allah ın sözlerine direk muhatap olmaya başlamıştır. Bunu önlemek yani Kur an ın Türkçe mealini okumamaları için, çok büyük seferberlikler yapılmış ama artık aydınlık nur, güneş göründüğünden, yapacak hiçbir şeyleri olmadığını anlamışlardır.


Günümüzde birçok tarikat, cemaat müritlerine, Kur an ın Türkçesini okumalarının, doğru olmadığı düşüncesini empoze etmişlerdir. Nedeni ne olabilir dersiniz? Nedeni onların din adına söyledikleri ile Kur an gerçekleri birbirini tutmadığı, hatta tam tersini emrettiği ortaya çıktığı içindir.


Kur’an ı anladığımız dilden okumamızı engellemek isteyenler, bizlerin okuduğumuzda ayetleri anlayamayacağımız yalanıdır. Yani Allah bizlerin anlayacağı değil, azınlık bazı insanların anlayıp, bizlere anlatacağı tezini anlatmışlardır topluma. ADETA BÖYLECE İSLAM DİNİNDE, RUHBAN SINIFI YARATMIŞLARDIR.


Kuran ı anlayarak, düşünerek okuyanlar, bilinçlenenler artık bu yalana kanmamışlardır. İsterseniz bu konu ile ilgili birkaç ayet örneği verelim, söylediklerim çok daha iyi anlaşılacaktır.


Araf 52: Yemin olsun ki, biz onlara, ilme uygun biçimde, ayrıntılı kıldığımız bir Kitap getirdik. İnanan bir topluluk için bir kılavuz, bir rahmettir o.


Kamer 17: Andolsun biz, Kuran'ı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur?


Nahl 89: Sana bu Kitap'ı indirdik ki her şey için ayrıntılı bir açıklayıcı, bir kılavuz, bir rahmet, Müslümanlara da bir müjde olsun.


Değerli kardeşlerim, bakın Kur’an ın ayetleri ne kadar açık ve net öğüt için kolaylaştırılmış, İlme uygun ayrıntılı bir kitap diyor ve öğüt alan yok mudur diye de uyarıyor. Daha da dikkat çekici olan, Kur’an ı iyice okuyup, düşünenin anlayacağını söylüyor. Allah yine başka bir ayetinde de bizlere, Kur’an ayetlerini okuyup düşünenin, gönül gözlerini açarım diyor.


Demek ki asıl olan, Kur’an ı anlayarak okumak ve düşünmek. İşte bizleri bu gerçeklerden uzaklaştırdılar. Atatürk ise bunu bildiği için, toplumu Kur’an la buluşturdu ve anlamaları için kendi dillerine tercüme ettirdi.


Kur’an ı anlayarak okumaya başlayan toplum, artık kendisine öğretilenleri sorgulamaya başladı. Daha doğrusu Allah ın istediği gibi, sorgulayarak iman eden bir toplum yaratmaya çalıştı. Sorgulamadan iman eden toplumların birilerinin kölesi, oyuncağı olacağı gerçeğini Atatürk biliyordu. Toplumu Allah ile aldatanlardan Kurtarmanın yolu, Kur’an ı anlamaktan geçer mantığını, topluma yerleştirmeye çalıştı Atatürk.


Kur’an ın emri de bu yöndeydi. Allah birçok ayetinde düşünmeye, aklımızı kullanmaya yönlendirir bizleri. Daha da dikkat çekici olan, VELİLERİN, ŞEYHLERİN ardına düşmemizi yasaklar. Tüm bu gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayan Atatürk, elbette İslam ı hurafe ve batıl inançlarla, kendi nefislerine göre yaşatmaya çalışanların düşmanı olacaktır.


Değerli kardeşlerim, ATATÜRK Türk halkını gerçek İslam la tanışmanın yolunu açmıştır. Bugün böyle bir toplum varsa ülkemizde, bunu Atatürk e borçluyuz. Atatürk ün ilk dönemlerinde, Cuma hutbeleri bile Arapça verilir toplum anlamazdı. Ama Atatürk bu hutbelerin ne söylediğini toplum anlamalı diyerek, Türkçe hutbe verilmesini emretmiştir, bunu biliyor muydunuz?


Atatürk ü din düşmanı ilan edenler, toplumu kendi kulları gibi görenlerdi. Ne yazık ki bugünde aynı zihniyet toplumu zehirlemeye devam ediyor. Atatürk dine karşı değil, DİNİDAR yobazlara karşıydı. Atatürk ün dini düşüncelerini, dine bakışını doğru anlamak isteyen, lütfen Balıkesir de Atatürk ün Zağanos paşa camiinde verdiği hutbeyi, internetten dikkatle okuyunuz. O zaman Atatürk için söylenen yalanları, çok daha iyi anlayacaksınız.


Atatürk toplumların dinden uzak olamayacağını, inançsız bir toplumun düşünülemeyeceğini çok iyi biliyordu. Ama bu düşüncesinden yola çıkarak da, dini kullananların çıkacağı bilincindeydi. Onun için Diyanet İşleri başkanlığını kurdu. İlk Diyanet işleri Başkanının, Atatürk hakkında ki düşüncelerine bakar mısınız lütfen.


(İLK DİYANET İŞLERİ BAŞKANI, RİFAT BÖREKÇİ ANLATIYOR:


Atanın huzuruna girdiğimde, beni ayakta karşılardı. Utanır ezilir, büzülür, ‘Paşam beni mahcup ediyorsunuz’ dediğim zaman, ‘ DİN ADAMLARINA SAYGI GÖSTERMEK, MÜSLÜMANLIĞIN İCAPLARINDANDIR.’ buyururlardı. ATATÜRK ŞAHSİ ÇIKARLARI İÇİN, KUTSAL DİNİMİZİ SİYASETE ALET EDEN, CAHİL DİN ADAMLARINI SEVMEZDİ.


Not: Atatürk ve din eğitimi- Ahmet Gürtaş- Diyanet İşleri başkanları yayınları. S- 12 )


Atatürk ün gerçek İslam ı, toplumun fark edebilmesi çabası, ne yazı ki vefatıyla yarım kalmıştı. Dini kendi çıkarları doğrultusunda kullanan, DİNİDAR kişilerin toplum tarafından fark edilmesi çabası, Atatürk ün bizlere emanet ettiği BİR VASİYETİDİR. Lütfen bu gerçeğin farkına varalım ve bu vasiyetini HAYATA GEÇİRELİM.


Allah Kur’an da birçok ayetinde, sakın sizleri Allah ile aldatmasından diye uyarıyorsa, lütfen Allah ın bu uyarılarının asıl amacının ne olduğunu iyi düşünelim ve bizleri inancımızla aldatanları tanıyalım. Bunu yapabilmemiz içinde, önce dinimizi bizzat Kur’an dan iyi öğrenmeliyiz.


Bu düşünceden yola çıkarak, el birliğiyle gerçek İslam ı, hurafe ve batıl karışmamış Allah ın halis ve katıksız dinini, gelin el birliğiyle Kur’an dan öğrenelim ve öğretelim. Öğrenelim ki DİNİDAR, dinden bahsedenlerin oyununa da gelmeyelim. Böylece Atatürk ün VASİYETİNE sahip çıkmış olalım.


Bugün hala çoğunluk bir kesim, Kur’an ı anladığımız dilden okumanın önünde büyük bir engeldir. Atatürk ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı bile, Atatürk ün gerçeklerinden çok uzak, toplumu din adına bilgilendirdiğini zannetmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığına, geçmiş yıllarda sorduğum bir soru, bu konuda beni ne yazık ki doğrulamaktadır. Diyanete sorduğum bir soruda;


Kur’an ı Türkçe mealinde okumamın, bir sakıncası var mı şeklinde sorduğum soruma verdiği cevap, çok manidar ve düşündürücüdür.


(Kur’an ı Türkçe mealinde okursanız, bilgi sahibi olursunuz, Arapça orijinalinden okursanız, sevap kazanırsınız.)


İşte Atatürk bu zihniyetle mücadele etmek için, Diyanet İşleri başkanlığını Kurmuştu, ama ne yazık ki mücadele yarım kaldığı anlaşılıyor. Bizlere düşen toplum olarak, Kur’an ın çevresinde toplanmak, onu bilerek, düşünerek anlamak hayata geçirmek olmalıdır. Bunu yaparak Atatürk ün vasiyetini de, yerine getirmiş olacağımızı unutmayalım.


Toplum olarak sevap kazanmanın, önce ne olduğunu öğrenmeliyiz. Anlamını bilmeden okumakla sevap kazanılmayacağını, sevabın ancak Allah ın istediği bir kul olduğumuzda, onun rızasını kazanmak için toplum içinde,  barış da ve hayırda yarışarak sevap kazanılacağının bilincinde olmalıyız. Yoksa ömrümüzü boşa, beyhude geçirirde, sonunda pişmanlar oluruz.


Kur’an ben Müslüman ın diyen herkes tarafından, anladığı dilden mutlaka okunmalı ve üzerinde düşünülmelidir. Körü körüne iman etmek, bizleri Allah a değil şeytana yaklaştıracaktır, lütfen bunu unutmayalım. Kur’an ı rivayet ve sanı bilgiler ışığında değil, yine Kur’an ın içindeki diğer ayetlerden, bilgilerden, örneklerden yardım alarak anlamaya çalışmalıyız. Çünkü Kur’an kendisini anlatan, açıklayan eşsiz bir nurdur.


Bu gerçekten yola çıkarak, silahlı kuvvetlerimize düşen bir görevin olduğunu düşünüyorum. Nasıl okuma yazma bilmeyen erlerimize, okuma yazma öğretiyorsa askerde, ben Müslüman ım diyen erlerimize de hurafe ve rivayetlerden uzak, hiçbir etki altında kalmadan KUR’AN dersleri vermelidir.


Böylece genç, dinamik yaşlarda ki gençlerimiz, Kur’an gerçekleri ile bilgilendirilecektir. Gerçek, arı, duru İslam ın bu toplumla buluşmasına, sanırım başka yol yok gibi görünüyor. Böylece geçlerimiz yaşamlarında, birilerinin din adına aldatmacalarına da kanmayacaklardır. Hakkı ve batılı böylece daha kolay, birbirinden ayıracaklardır. Bu gençler ailelerine gittiklerinde, bu bilgileri paylaşacak ve Kur’an meşalesi, hurafeler karışmamış gerçek İslam ın aydınlığı, ailelerle elden ele dolaşacaktır.


Bu görevi Silahlı kuvvetlerimizin, layığı ile yapacağına inanıyorum. Diğer ülkelerin silahlı kuvvetlerinde nasıl dini bir bölüm/sınıf varsa, bizim silahlı kuvvetlerimiz dede, böyle bir sınıf oluşturulup, silahlı kuvvetler personelinin, İlahiyat fakültelerinde okumaları sağlanarak, topluma bir ışık tutacağını, böylece ATATÜRK ÜN VASİYETİNİDE, yerine getireceğine gönülden inanıyorum.


Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Atatürk ün izinden giden, değerli komutanlarının, bu duygu ve düşüncelerime elbet bir gün kayıtsız kalmayacağına ve gerçek, arı, duru, batıl karışmamış İslam ı askerdeki gençlerimizle buluşturmak için, ilk adımı atacaklarına yürekten inanıyorum.


Bu gidişe bir dur diyen çıkmazda, toplum Kur’an gerçekleri ile buluşturularak, Allah ile aldatılmaktan kurtarılmazsa, Allah ın gazabından da kurtulamayacağımızı, acı, keder, adaletsizlik ve zulmün aramızda kol gezeceğini asla unutmayalım.


Bir gün, bu hayalimin gerçek olması dileklerimle.


Saygılarımla.  Haluk GÜMÜŞTABAK
Not: Konular İnternet Sitelerinden derlenerek alıntı yapılmıştır.

Çevrimdışı Furlenvio

 • Çavuş
 • *
 • İleti: 2
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle

Ynt: Atatürk ün Vasiyetini El Birliğiyle Gerçekleştirelim.
« Yanıtla #1 : Nisan 22, 2019, 12:46:15 ÖS »
Most people who come here have the information then now is the fact that we accept it as the ultimate truth.

Çevrimdışı chloesid

 • Çavuş
 • *
 • İleti: 8
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle

Ynt: Atatürk ün Vasiyetini El Birliğiyle Gerçekleştirelim.
« Yanıtla #2 : Temmuz 19, 2019, 10:13:25 ÖS »
Most people who come here have the Nox Vidmate VLC information then now is the fact that we accept it as the ultimate truth.
i agree [/u]

Çevrimdışı LolitaGot777

 • Çavuş
 • *
 • İleti: 24
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle

XRumer 19.0 + xevil 4.0: 8 milyon web sitesinde toplu gönderme!
« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2019, 08:06:11 ÖÖ »
XEvil 4.0: NEW herhangi bir CAPTCHA'NIN çözümü için mükemmel yazılım kompleksi
 

 
1. güçlü Neuronets : Xevil OCR captcha en fazla 12000 farklı türde kırabilir,
Google CAPTCHA'NIN ReCaptcha v2, v3 gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere (sadece Xevil 4.0 Ultra'da!), Captcha.Com, SolveMedia, Bing-Captcha,
Facebook-captcha ve Ucoz-captcha, DLE-captcha, VBulletin-Captcha ve diğer türleri bir sürü!
 
2. çok yüksek hız ve hassasiyet : tanıma hızı 0.01 .. Görüntü başına 0.02 saniye (ancak DEMO sürümünde sadece 1 saniye!),
XEvil bypass ve captcha geniş türleri çözmek ile yüksek hassasiyetli,
zorluk, bozulma, sesler, yazı tipleri, renkler bağlı olmadan.
 
İstisna Google ReCaptcha - 2-çözüm başına yaklaşık 20-30 saniye:
ReCaptcha - 2 üzerinde özel bir gecikme ile içinde görüntülerin bir sürü tıklamanız gerekir.
 
3. çok basit UI : tanıma başlatmak için sadece 3 ana düğme,
bu yüzden SEO, SMM, Analytics geniş bir spectre programları ile kullanımı kolay,
Toplu otomatik kayıt / gönderme / gönderme / Bruteforcing / CryptoCurrency Madencilik programları.
 
Okuyorsun-işe yarıyor! ;)
 
4. esnek : LUA ile oluşturulan bu programın mantığı,
yani gerekirse, istediğiniz gibi işlevselliği ayarlayabilirsiniz.
 
İlgini çeker mi? ;)
sadece Google'da arama yapın Xevil ücretsiz .
ücretsiz DEMO sürümü mevcuttur! [/ı]
 
İlginiz için teşekkür ederiz! :)
 
Ücretsiz DEMO sürümü ile web sitesi:
http://XEvil.net/
(Ücretsiz DEMO sürümü çok işlevsellik kısıtlı!)
 
Xevil 4.0 Ultra ile tam sürüm web sitesi:
http://xrumersale.site/
 
 
 
Bu program herhangi CAPTCHA çözebilir , Xevıl 4.0: otomatik CAPTCHA çözümünde devrim

Çevrimiçi Sadiebrild

 • Yüzbaşı
 • ***
 • İleti: 183
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle

Sparen Sie bei Medikamenten bis 40%. Chlorambucil   bestellen gnstig. 365 Tage im Jahr ge¶ffnet!!
 

 
 
Chlorambucil Leukeran 5mg ohne rezept online bestellen

 
 
  HIER KLICKEN 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
was kosten chlorambucil tabletten
leukeran rezeptfrei online kaufen
chlorambucil kaufen preisvergleich? chlorambucil wo bestellen forum. chlorambucil kaufen vorkasse; chlorambucil leukeran bestellen. die günstigsten chlorambucil generika.
chlorambucil 30 stück preis. chlorambucil ausland kaufen. chlorambucil 5 mg online bestellen schaffhausen. chlorambucil generika per banküberweisung
online apotheke chlorambucil generika
chlorambucil online kaufen preisvergleich
chlorambucil zum kaufen
chlorambucil verkauf schweiz
http://millie.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=gravatar.com/erforguttsicywalk
chlorambucil generika in europa kaufen
chlorambucil generika 2mg günstig kaufen
chlorambucil rezeptfrei kaufen und mit bitcoin bezahlen
chlorambucil kaufen apotheke kosten Affoltern
chlorambucil im internet bestellen
chlorambucil generika kosten
leukeran 5mg online kaufen yverdon-les-bains
chlorambucil auf rechnung
chlorambucil kaufen ohne rezept überweisung
chlorambucil online kaufen Basel-Stadt Landquart
was kostet chlorambucil tabletten
leukeran tabletten ohne rezept Neukirch an der Thur
generika leukeran günstig
chlorambucil 2mg kaufen rezeptfrei seriös
chlorambucil kaufen shop apotheke
chlorambucil bestellen generika Willisau
chlorambucil generika online kaufen erfahrungen
leukeran generika kaufen preisvergleich
chlorambucil bestellen rezeptfrei
chlorambucil 5 mg 4 stück preis
chlorambucil original ohne rezept kaufen Ittigen
chlorambucil preis online apotheke schweiz
chlorambucil 5 mg online kaufen genf
kaufen chlorambucil Sargans
chlorambucil 5mg online kaufen fribourg
chlorambucil 2mg bestellen ohne rezept
chlorambucil generika europa kaufen Elgg
chlorambucil kaufen apotheke preis
leukeran 5mg kaufen ohne rezept
chlorambucil 2mg online bestellen neuenburg. chlorambucil online kaufen Winterthur. anwendung chlorambucil 2 mg
chlorambucil frei kaufen
richtige anwendung von leukeran Aubonne
http://diaetplan.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=de.gravatar.com/melosetgenerika3mgonlineapothekeschweiz
chlorambucil kaufen in st gallen
chlorambucil aus eu bestellen
leukeran generika preiswert kaufen Horw
günstig chlorambucil online bestellen 

TaglerRelated Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
2542 Gösterim
Son İleti Nisan 30, 2009, 02:17:49 ÖS
Gönderen: *Candy_Girl*
1 Yanıt
2353 Gösterim
Son İleti Nisan 30, 2009, 02:17:40 ÖS
Gönderen: *Candy_Girl*
1 Yanıt
2332 Gösterim
Son İleti Nisan 30, 2009, 02:28:03 ÖS
Gönderen: *Candy_Girl*
1 Yanıt
2220 Gösterim
Son İleti Nisan 30, 2009, 02:27:08 ÖS
Gönderen: *Candy_Girl*
1 Yanıt
2291 Gösterim
Son İleti Nisan 30, 2009, 02:26:15 ÖS
Gönderen: *Candy_Girl*