Reklamlar
Cuma Günü Çekilecek Okunacak Tesbihler

Cuma Günü Çekilecek Okunacak Tesbihler » Cuma Günü Çekilecek Tesbihler Cuma Günü Çekilmesi Gereken Tesbihler Cuma günü Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve la ilâhe illellâhü vallâhü ekber

Gönderen Konu: Cuma Günü Çekilecek Okunacak Tesbihler  (Okunma sayısı 2076 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı administrator

  • Administrator
  • General
  • *****
  • İleti: 24517
  • Karma: +3/-1
    • Profili Görüntüle
    • Toplist Ekle Site Ekle

Cuma Günü Çekilecek Okunacak Tesbihler
« : Ağustos 31, 2012, 09:04:09 ÖÖ »
Cuma Günü Çekilecek Tesbihler


Cuma Günü Çekilmesi Gereken Tesbihler


Cuma günü Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve la ilâhe illellâhü vallâhü ekber Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil aziym (100 defa çekilir)Cuma günü,

Lâ ilâhe illâ ente yâ Hannânu, yâ Mennânu, yâ Bedias-semâvâti vel ard, yâ zel Celâli ve'l ikrâm...

denirse tüm dualarının kabul olacağı hadis-i şerifte duyurulmuştur.Murada ermek için "Ya Allah" Cuma günleri 100 kere "Ya Allah" diye zikreden kişiye Allah her muradını verir.Efendimiz Hazretleri buyurmuşlardır ki:

"Cum'a gününde bir saat vardır. Allah'ın kullarından bir müslim namazda ve kıyamda iken Allah Teâlâ'dan niyâz ile bir şey isteyip duâsı o saate tesadüf ederse Allah teâlâ Hazretleri o kimsenin dileğini verir." Böyle buyurduktan sonra mübarek küçük parmağının ucuna işaret buyurdu. (11)

Cum'a gününün içindeki saat, küçük parmağına nisbetle parmağın ufak ucu ne kadar ise, güne nis-betle o kadar az bir müddetdir ki o saat içinde her halde duâ müstecâb olur demektir.
Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Hazretleri:


- 'Cum'a günü, ibâdet ve ezkâr ile mü'minle-rin kalbi mesrûr olacak bir bayram günüdür' (12) buyurmuşlardır.Not: Konular İnternet Sitelerinden derlenerek alıntı yapılmıştır.
BilX.Net