Reklamlar
A Sınıfı Klima – Yaşam Alanlarında 1 Numaralı Konfor Nedir?

A Sınıfı Klima – Yaşam Alanlarında 1 Numaralı Konfor Nedir? » A Sınıfı Klima – Yaşam Alanlarında 1 Numaralı Konfor Nedir? A sınıfı klima , klima sınıflandırma kullanılan COP (coefficent of performance)

Gönderen Konu: A Sınıfı Klima – Yaşam Alanlarında 1 Numaralı Konfor Nedir?  (Okunma sayısı 1111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DeryaYilmaz34

  • Çavuş
  • *
  • İleti: 5
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle

A Sınıfı Klima – Yaşam Alanlarında 1 Numaralı Konfor Nedir?

A sınıfı klima , klima sınıflandırma kullanılan COP (coefficent of performance) değerinin 3.21’i geçmesi halinde klimaların sahip olduğu niteliktir. COP değeri kullanılan elektriğin verilen ısıya oranı hesaplanarak bulunmaktadır. Yani daha az enerji sarf ederek daha fazla ısı üreten ve verimliliği yüksek olan ürünlerin COP değeri yüksek olur.COP değeri yüksek A sınıfı klimalar her daim tercih edilir. Yaşam alanlarında yüksek konfor ve verimlilik isteyenler farklı markaların A sınıfı modellerinden yararlanırlar. Siz de A sınıfı Mitsubishi Klima alarak ev ve iş yerlerinizde daha tasarruflu kullanımlar sağlayabilirsiniz.

A Sınıfı Klimaların Avantajları – Lider Teknoloji!

A Sınıfı mitsubishi klima diğer klimalardan daha verimlidir.
Minimum enerji ile maksimum verim sağlar.
Kolay montaj ve kullanım özelliklerine sahiptir.
Daha yüksek performans sağlar.
Uzun vadede ekonomik kazanç sağlar.
Ayarlanan sıcaklığa hızla ulaşabilir.
Sessiz çalışma özelliği ile rahatlık sağlar.
Yönetim panelleri ile maksimum konfor sağlar.
Otomatik programlama özellikleri vardır.

A Sınıfı Klima ile B Sınıfı Klima Arasındaki Fark

A sınıfı klima ile B sınıfı klima arasında iç sıcaklık, dış sıcaklık, ısı sığası ve kayıplar ile verim gibi verilerin hesaplanmasından sonra ortaya çıkan sonuçlara göre A Sınıfı klimalar – B Sınıfı klimalara oranla % 10 – 15’lik bir tasarruf imkânı sağlarlar.
Kullanım kolaylığı ve teknolojik donanım açısından da A sınıfı klimaların B sınıfı klimalara oranla daha iyi olduğu bilinir.
Enerjiyi daha verimli kullanma ve konfor sağlama açısından da A sınıfı klimaları tercih etmekte yarar var.
Ayrıca A sınıfı klimalar B sınıfı klimalara göre daha sessiz çalışma özelliğine sahip oluyorlar. Ancak ürünü kullanacağınız mekanın özelliklerine ve büyüklüğüne göre tercih yapmanızda yarar var. En yüksek verimi alacağınız modeli keşif ekipleri sizin için belirleyecektir.A Enerji Sınıfı Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

Klima alırken en önemli sorunumuz cihazların çok elektrik harcayıp harcamadığıdır. Klimanın elektrik harcama kriterleri:
İç sıcaklık
Dış sıcaklık
Evin Isı sığası
Evin Isı kaybı
Ürünün Verimi
Cihazın Enerji Sınıfı ve daha birçok alt değişkene bağlı olarak farklılık gösterir.
A sınıfı klimalar teknolojileri sayesinde daha verimli çalışarak tasarruf sağlarlar. A sınıfı klima bulunan bir evde harcanan enerji miktarı, D sınıfı klima kullanılan başka bir eve oranla %45 daha azdır. Bu anlamda, sürekli çalıştırdığımız klimanızı A sınıfı klima seçerek, %60 oranında enerji tasarrufu yapmanız mümkündür.

A sınıfı klima fiyatları, mekana göre seçilen modele, markaya, ürün özelliklerine ve sınıfına göre farklılık gösterir. Mitsubishi klima fiyatları da bu kriterlere göre belirlenmektedir. Klimanın gücü ve etki alanı ile kullanım özellikleri de ücretleri etkiler.

Kaynak:www.mitsubishiklima.com.tr/a-sinifi-klima/trakkulup.netNot: Konular İnternet Sitelerinden derlenerek alıntı yapılmıştır.

 

TaglerRelated Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
2444 Gösterim
Son İleti Ağustos 02, 2014, 08:06:46 ÖS
Gönderen: yahya666
0 Yanıt
976 Gösterim
Son İleti Kasım 12, 2015, 08:22:43 ÖÖ
Gönderen: halukgta
0 Yanıt
99 Gösterim
Son İleti Aralık 15, 2018, 02:50:28 ÖÖ
Gönderen: thecreeper