Reklamlar
Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Oluşturulur

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Oluşturulur » Kurumsal Kimlik Nedir? Firmanın yüzü ve imajı olarak basitçe tarif edilen kurumsal kimlik aynı zamanda o firma ile ilgili bilgi verici niteliktedir.

Gönderen Konu: Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Oluşturulur  (Okunma sayısı 171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi thecreeper

  • Yarbay
  • *****
  • İleti: 611
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Oluşturulur
« : Şubat 08, 2019, 10:07:18 ÖÖ »

Kurumsal Kimlik Nedir?
Firmanın yüzü ve imajı olarak basitçe tarif edilen kurumsal kimlik aynı zamanda o firma ile ilgili bilgi verici niteliktedir. Bunun yolu da doğru bir kurumsal kimlik tasarımı üzerinden geçer. Bu amaçla tasarım için tercih edilecek olan firma en uygun şekilde tercih edilmelidir. Aksi takdirde istenilen etki meydana gelmeyebilir. Hazırlanan kimlik o kurum tarafından uzun süre kullanılacağından ve insanlar üzerinde her zaman doğrudan etki meydana getireceğinden dolayı o kurumu yansıtacak şekilde hazırlanmalıdır. Hem kurum içinde hem de kurum dışında o kurumun kendini temsil etme biçimini ortaya koyan kurumsal kimlik tasarımı ayrıca o kuruma özgü olacak şekilde hazırlanmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı
Kurumsak kimlik tasarımı yapılırken aşamalar temel olarak beşe ayrılır. Öncelikle tasarım sürecinden önce yapılacaklar tespit edilip onaylanır. Ardından tasarım süreci zamanlanır ve sunum yapılır. Gerçekleşen kurumsal kimlik sunumunun ardından eğer yapılması gerekli olan düzeltmeler varsa onlar halledilir. Bunun ardından herkesi memnun edecek düzeyde kurumsal kimlik tasarımı ortaya çıkar. Bununla birlikte tasarımların baskı ve uygulama süreci zamanlanarak en uygun şekilde tamamlanır. Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması için bu süreçlerin her birinin planlı ve profesyonel şekilde uygulanması gerekir. Ortaya çıkarılacak olan kimliğin etkileri uzun süreli olduğundan dolayı her adım en uygun şekilde atılmalı, o kurumu yansıtacak en doğru tasarım ortaya çıkarılmalıdır.
Not: Konular İnternet Sitelerinden derlenerek alıntı yapılmıştır.

 

TaglerRelated Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
190 Gösterim
Son İleti Kasım 12, 2018, 04:31:18 ÖS
Gönderen: thecreeper
0 Yanıt
222 Gösterim
Son İleti Aralık 10, 2018, 04:07:41 ÖÖ
Gönderen: thecreeper
0 Yanıt
170 Gösterim
Son İleti Mart 17, 2019, 11:51:30 ÖS
Gönderen: thecreeper
0 Yanıt
101 Gösterim
Son İleti Mayıs 16, 2019, 04:36:16 ÖS
Gönderen: thecreeper
0 Yanıt
82 Gösterim
Son İleti Haziran 29, 2019, 02:20:06 ÖÖ
Gönderen: thecreeper