Reklamlar

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
GENEL BİLGİLER / Neleroluyo İçerik Platformu
« Son İleti Gönderen: thecreeper Bugün, 02:29:50 ÖS »

İlginç bilgi sitesi arayanlar için en doğru adres olan Neleroluyo birbirinden farklı ve ilgi çekici içeriklere sahiptir. Sitede yer verilen her bir içerik özenle hazırlanmakta olup isteğe göre kullanıcılar tarafından siteme yüklenir. En çok ilgi gören içerik alanlarına bakıldığında bunlar içerisinde teknoloji, yemek, yaşam, güncel gibi konuların yer aldığı görülür. Bunların her birine dair çok sayıda içerik yer almakta olup konu çeşitliliğini geniş tutulması herkesin kendine ait konu başlıkları bulabilmesini sağlar. İsteğe bağlı olarak siteye içerik yüklemesi de yapılabilir. Bunun için sağ üst kısımda yer alan içerik oluştur sekmesine tıklanır. Ancak bunun için siteye üye olunması gerekir. Üyelik esnasında kullanıcı adı ya da eposta, şifre ve güvenlik kodu bilgileri ekranda ilgili kısma yazılır ve böylece kayıt işlemi tamamlanır.

Neleroluyo İçerikleri
Eğlenceli içerikler ve çok daha fazlası için hizmet veren Neleroluyo en güncel yazıları da içerir. İnternet üzerinde vakit geçirmeyi sevenler için ideal olan bu site aynı zamanda kullanışlı ve kolay tasarımlı yapısıyla herkese hitap eder. Hem görsel hem de yazınsal içerikler bulabileceğiniz neler oluyor eğlenceli vakit geçirmeye yardımcı olur. Pozitif içerik platformu olarak da bilinen bu site kendi içerisinde trendler, en yeniler ve en popüler gibi kısımlara ayrılmakta olup bu sayede ilgi çekecek yazıları kolayca bulmayı sağlar.
2
GENEL BİLGİLER / Kadınlar Plajı Rezervasyon
« Son İleti Gönderen: thecreeper Bugün, 12:47:31 ÖS »

Kadınlar için özellikle rahatlık sağlaması nedeniyle tercih edilmekte olan Sarıyer plajı tamamen kadınlara özel olarak hizmet vermektedir.
İstanbul Sarıyer'de bulunan kadınlar plajı özellikle kadınların daha rahat şekilde denize girmesine olanak sağlamaktadır. Gün boyu aralıksız şekilde deniz, kum, güneşin keyfini çıkartmak isteyenler site üzerinden yapacakları incelemeler dahilinde plaj hakkında merak ettikleri soruların cevaplarına ulaşım sağlayabilirler. Çocuklar ve kadınlar için hizmet vermekte olan plaj içerisinde denize girmek ya da plajda güneşlenmek isteyenler için ihtiyaç duyulabilecek her türlü hizmet sunulmaktadır. 2019 yılı için açılışını yapan plaj yaz sezonunu keyifli hale getirmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. Plajı hakkında merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak ya da görsel içerikler üzerinden incelemek için site üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Uygun Plaj Fiyatları
Günlük olarak belirlenmiş olan fiyatlar üzerinden hizmet verilmektedir. İstanbul Sarıyer'de bulunan plaj hem çocukları hem de kadınlar için gün boyu devam eden eğlence ile yazın keyfini çıkartma konusunda tercih edilmektedir. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasından plaja ulaşım konusunda sorun yaşamak istemeyenler için servis hizmeti verilmektedir. Farklı bölgelerden kalkacak olan servis için rezervasyon yap demek isteyenler site üzerinden gerekli iletişim bilgilerine ulaşım sağlayabilirler. Yaz boyunca aralıksız şekilde devam edecek olan hizmetler dahilinde bayanlar plajı denizin keyfini çıkartmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Plajda 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak hizmet alabilirler.
3
GENEL BİLGİLER / Medyum Ve Hocalar
« Son İleti Gönderen: thecreeper Bugün, 03:14:39 ÖÖ »

Büyüler kısa, uzun ya da ömürlü olarak üç şekilde yapılır. Kısa dönemli olan büyüler, bir zaman sonra kendiliğinden iptal olacaktır. Uzun zamanlı büyüler ise insanların yaşamını ciddi şekilde etkiler. Medyumlarımız sizler için burada yer alıyor. Probleminiz ne olursa olsun medyumlarımızdan destek alabilirsiniz. İstanbul'da medyum arayışına girdiyseniz sitemizden destek alabilirsiniz. Alanında uzman olan İstanbul medyumlarımız sizlere büyü konusunda yardımcı oluyor. Uzman medyum yorumları ile sizde en doğru desteği alabilirsiniz. Cin destekli yapılan büyülerin uzman hocalar tarafından bozulması gerekir. Büyü bozduğunu iddia eden sahtekarlar bir çok kişinin hayal kırıklığına uğramasına neden olmaktadır. Binlerce yıldır kullanılan canbar büyüsü en etkili sonuç veren aşk büyülerinden bir tanesidir. Türkiye ile beraber Almanya medyum konusunda da sitemizden yararlanabilirsiniz. Sitemiz üzerinden medyumlarımızla görüşerek aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Büyü Ve Yıldızname
Medyumluk vazifesini en iyi şekilde yerine getiren medyumlarımız kısa sürede olumlu sonuç almanıza yardımcı olur. Dertlerinize derman arıyorsanız doğru adrestesiniz. Sevdiğiniz kişileri kendinize aşık etmek istiyorsanız aşk büyüsü yöntemini kullanabilirsiniz. En Etkili Aşk Büyüsü uzman medyumlar tarafından yapılır. Bağlama büyüsü, ayrılık tehlikesi bulunan kişilerde hızlı sonuç alınmasını sağlar. Medyumlarımızın size hazırlayacağı bağlama büyüsü ile ilişkinizi kurtarabilirsiniz. Yıldızname doğduğunuz sırada yıldızların konumuna bakılarak geleceğe dair yorum yapılmasıdır. Doğumdan ölüme kadar insanların hayatına yön veren ücretsiz yıldıznamenizi sitemizden öğrenebilirsiniz. Papaz büyüsü bozma konusunda size özel çözümlerimiz bulunuyor. Sitemiz üzerinden günün her saati medyumlarımıza sorularını gönderebilirsiniz.
4
GENEL BİLGİLER / Büyü Nasıl Bozulur?
« Son İleti Gönderen: thecreeper Bugün, 01:17:25 ÖÖ »

Farklı konularda özellikle yaşanacak olan sorunların üstesinden gelmek için medyum arayanlar site üzerinden iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilirler.
Sevdikleriniz için aşk büyüsü yaptırmak istediğinizde yapacağınız görüşmeler dahilinde taleplerinizi ileterek geri dönüş alabilirsiniz. Farklı amaçlar için tercih edilebilecek birbirinden farklı büyüler konusunda güvenilir tercih yapmak isteyenler için vermekte olan isimlere site üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle birini kendinize bağlamak istediğinizde yaptıracağınız bağlanma büyüsü için etkili sonuçlar almanızı sağlayacak olan alanında uzman medyumlara site üzerinden ulaşabilirsiniz. Daha önce yapılmış olan büyüler nedeni ile büyü bozma konusunda yardım almak isteyenler taleplerini ileterek geri dönüş alabilirler. Etkili olabilecek şekilde gerçekleştirilecek işlemler sayesinde müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde hizmet verilmektedir.

Büyü Bozdurma Nasıl Yapılır?
Site üzerinden yapılacak olan incelemeler doğrultusunda medyum yorumları özellikle tercih edecek olanlar için daha fazla bilgiye sahip olunmasını sağlamaktadır. Etkili olacak şekilde yapılacak olan büyüler hakkında bilgi almak isteyenler sitede yer alan içerikleri inceleyebilirler. Amacınıza göre tercih edeceğiniz büyüler değişmektedir. Yapılacak olan büyükler hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için hazırlanmış olan içeriklere site üzerinden kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Bu sayede kişilerin yaşamış olduğu durumlardan kurtulması ya da istedikleri olayların gerçekleşmesi için İstanbul medyum güvenilir hizmet alınmasını sağlamaktadır. Büyü yaptırmak ya da bozdurmak isteyenler bu konuda uzman yardımı almak istediklerinde site üzerinden yardım alabilirler.
5
GENEL BİLGİLER / Büyü Bozma İşlemi Nedir?
« Son İleti Gönderen: thecreeper Bugün, 12:00:01 ÖÖ »

Bağlanma büyüsü bir kişinin karşısındaki kişi ile doğru bir şekilde etkileşim içerisinde girebilmesi amacıyla bu alanda çalışma gösteren kişiler tarafından kolayca gerçekleştirilebilir.
Medyum olarak bu alanda herhangi bir hizmet sunan kişiler öncelikli olarak ne şekilde bir sistem kurulması gerektiğini bilmekte ve kişiler ile doğru bir etkileşim kurarak kısa süre içerisinde istedikleri hizmetin sahibi olmalarını sağlamaktadır. Son zamanlarda insanlar tarafından en sık tercih edilen büyü çeşidi aşk büyüsü olmuştur ve insanlar bu büyü sayesinde istedikleri kişiyi elde edebilme fırsatı bulmuşlardır. Medyum yorumları sayesinde kesirleri artık çok kısa bir süre içerisinde akıllarına takılan tüm soru işaretlerine cevap bulabilecek ve artık istedikleri gibi bir hizmete sahip olabileceklerdir.

En Uygun Fiyatlar
Ücretsiz Yıldızname kişilerin ilk aşamada doğru bir şekilde iletişim kurabilmeleri amacıyla çalışma gösteren kişiler tarafından bakılan bir astrolojik uyum bilgisidir. İstanbul Medyum gerek bu bölgede yaşayan gerekse başka çevrelerde bulunan kişilere de en iyi hizmetleri sunmaktadır. Almanya Medyum sayesinde insanlar ülke dışında da mevcut bulunan tüm hizmet seçeneklerinden faydalanabilme avantajı elde etmişlerdir. Papaz büyüsü ilk aşamada İnsanlara çok zor gibi görünen ancak gerçekleştirilmesi çalışmaları ile herkes tarafından beğeni toplayan kişiler için oldukça pratik bir işlemdir. Dilediğiniz şekilde sizlerde canbar büyüsü hakkında bilgi edinebilir ve bu büyünün en kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi talep edebilirsiniz.
6
GENEL BİLGİLER / Titanic Gece Kulübü
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mayıs 26, 2019, 04:07:48 ÖÖ »

Kıbrıs gece hayatının bir numaralı adreslerinden bir tanesi olan Titanic kulübü sizlere farklı bir deneyim imkanı sunuyor. Titanic gece kulübü rezervasyon yaptırmak için hemen kulübün telefon numaralarını arayabilirsiniz. Titanic Night Club gece boyunca sadece müşterilerine odaklanıyor ve onların daha iyi şartlarda eğlenmelerini sağlıyor. Titanic gemisinden tasarımını alan Titanic gece kulübü egzotik dansçıları ile şovları ile sizleri bekliyor. Girne gece kulübünde farklı dans figürleri sizleri kendinizden geçirecek. Titanic Kıbrıs Gece Kulübü, sınırsız eğlencelerine devam ediyor. Kıbrıs'ta sizleri birbirinden güzel dansçılar bekliyor.

Kıbrıs Gece Hayatına Yakından Şahit Olun
Titanic Night Club sahip olduğu tasarımı ve şarkıları ile Kıbrıs'ın en çok tercih edilen kulüplerinden birisi olmayı başardı. Girne'de hizmet veren gece kulübünden sizde çıkmak istemeyeceksiniz. Dış görüntüsü, dekoru ve personeli ile sizde eğlenceye doyacaksınız. Kıbrıs gece hayatı sektörünün en kaliteli kulübünde sizde yerini kolayca ayırtabilirsiniz. Titanic Kıbrıs Night Club gece hizmet veren kulüplerden bir tanesidir. Elit modeller sizleri danslarıyla büyüleyecek. Titanic Lefkoşa gece kulübü sıcacık bir eğlence deneyimi sunuyor Kaliteli hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Titanic Kktc night club, birinci sınıf Kıbrıs eskort bayanlarla eğlence keyfinizi doruklara çıkarıyor. İnternet üzerinde Kıbrıs sex konusunda aramaya yapıyorsanız Titanic Night Club sizlere yardımcı oluyor. Yasal olarak çalışan bayanlar eşliğinde sizde Kıbrıs eğlencesinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
7
GENEL BİLGİLER / Kıbrıs Gecelerine Doyacaksınız
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mayıs 26, 2019, 12:57:58 ÖÖ »

En seçkin Kıbrıs gece kulübü mekanlarından bir tanesi olan Yakamoz Night Club Güzelyurt bölgesind hizmet vermeye devam ediyor. Müşteri memnuniyeti ile Girne gece kulübü mekanlarından hızla sıyrılan Yakamoz Night Club Kıbrıs Night Club konusunda geniş dans pisti ve yenilenmiş ses sitemleri ile gecenizi unutulmaz hale getiriyor. Kıbrıs eğlence geceleriniz Dj performanslarıyla başlayarak özel şovlarla son buluyor. Kıbrıs gece hayatını en dibine kadar yaşamak isterseniz Yakamoz Night Club sizeri bekliyor. Dans gösterilerinin bittiği zaman özel şovlar yapılabiliyor. Yakamoz night club bünyesinde olan kızların güzelliği anlatmakla bitmiyor. Kızlar güzel oldukları kadar sıcakkanlı yapıları ile geceden mutlu bir şekilde ayrılmanızı sağlıyor.

Unutulmaz Bir Gece Sizleri Bekliyor
Yakamoz Night Club eğlence kültürünü doyasıya yaşamak isteyenlerin tek adresi olarak yer alıyor. Kıbrıs'ta bulunan eğlence kulüpleri Avrupa'da faaliyet gösteren kulüplere göre çok kaliteli hizmet veriyor. Yakamoz Night Club sizlere sınırsız bir eğlence deneyimi sunuyor. Kulüp alkollü ve alkolsüz seçenekleri ile Lefkoşa gece kulübünde eşsiz bir şov deneyimi sunuyor. Her biri itinayla seçilmiş olan, farklı uyruklara sahip Kıbrıs eskort bayanlar sizleri bekliyor. Kıbrıs sex gizlilik esası ile bu fıstıklarla üzerinden yürütülüyor. Yasal şekilde çalışan Yakamoz Night Club bayanları özel dans şovları ile sizleri kendinizden geçirecek. Kktc night club bayanları ile gece boyunca yaşadığınız her şey sizin aranızda kalacak. Yakamoz Night Club ses ve ışık gösterileri ile unutulmaz bir gece sunacak.
8
GENEL BİLGİLER / Kıbrıs'ta Renkli Geceler
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mayıs 25, 2019, 05:23:13 ÖS »

Kıbrıs'ta yapmayı planladığınız özel bir organizasyon, yemek istediğiniz bir yemek veya gitmek istediğiniz bir mekân varsa, her şey sizler için planlanacaktır.
Kıbrıs uzun yıllardır gece hayatı ile bilinen ve bundan dolayı birçok turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Kıbrıs gece kulübü denilince de akla birçok kulüp gelmektedir. Kıbrıs'ta geceler ekibi sizler için yaptığı organizasyonlar ile bu kulüplerde ev sahipliği yapmaktadır. Kıbrıs night club gibi kulüplerde özel şovlar ve gösterilerle unutamayacağınız bir gece yaşayabilirsiniz. Kıbrıs'ta geceler ekibi sizlerin her anınızda yanınızda olacaktır. Bu doğrultuda taksiler aracılığıyla ulaşımınız sağlanacak ve sizlere rehberlik edilecektir. Kıbrıs'ın neresinde olursanız olun, lüks araçlarla bulunduğunuz konumdan alınacak ve eğleneceğiniz yere götürüleceksiniz.

Lefkoşa Gece Kulüpleri
Özellikle Türkler tarafından tercih edilen Lefkoşa gece kulübü, gece hayatı denilince akla ilk gelen kulüpler arasında yer almaktadır. Yalnızca Lefkoşa'da değil Türklerin gittiği Girne'de de birbirinden farklı organizasyonların olduğu gece kulüpleri mevcuttur. Kıbrıs diskoları genellikle buralardadır. Kıbrıs'ta geceler ekibi, talepleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda veya gitmeyi istediğiniz özel bir yer varsa sizi götürecek, gerekli organizasyonlara ev sahipliği yapacaktır. Yalnız gece kulübünde değil, gitmek istediğiniz özel bir restoran ya da otel varsa, tatmayı istediğiniz özel bir Kıbrıs yemeği bulunuyorsa, lüks araçlarla buralara götürülürsünüz. Gideceğiniz yerden, bineceğiniz araca kadar her ayrıntıyı Kıbrıs'ta geceler ekibi ile kararlaştırabilirsiniz. Kıbrıs gece hayatında yaşamak istediğiniz her şeyi yaşayabilirsiniz.
9
GENEL BİLGİLER / Korku Evi Fiyatları Nedir?
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mayıs 25, 2019, 03:40:46 ÖS »

Korku evinde geçireceğiniz her dakika unutulmaz olacak. Bakırköy korku evi fırsatlarını kaçırmadan mutlaka arkadaşlarınız ile bu anları yaşayın. Sizin için özel şekilde dizayn edilmiş evden kaçmak için elinizden geleni yapacaksınız. Evden çıkamamanız için gereken koşullar da en iyi şekilde oluşturulmuştur. Bunları değerlendirerek, direkt olarak keyifli ve korkulu dakikalar yaşamaya hazır olun. Bakirkoy korku evi için farklı seçenekler de olacak. Seçmiş olduğunuz öykü üzerinden farklı farklı konseptler ile yer alabilirsiniz. Hikayeyi en iyi şekilde okuduğunuzda ipuçlarını yakalayacak ve direkt olarak korku evinin tadını çıkaracaksınız. Korku evi escape son zamanların en çok tercih edilen oyunları arasında. Değerlendirmenizi yapın ve bu oyunlarda dilediğiniz gibi yer almanın tadını çıkarın.

Korku Evi Fiyatları
Korku evi İstanbul ve çok daha fazlası için aynı zamanda fiyatların nasıl olacağını merak edeceksiniz. Elbette en uygun fiyatlar ile bu şekilde bir aktivitede yer alıyor olmanız önemli. Sizin için heyecanlı olacak bu dakikalar için kaç kişilik grup halinde eve girdiğiniz de fiyatları etkiler. Mümkün olan en iyi korku evi Kadıköy fiyat olması için özen gösterilir. Sizin için sunulan fırsatları değerlendirin ve geçirecek olduğunuz heyecanlı dakikalar için ödemenizi oyun sonunda yapacaksınız. Bunun için öncesinde rezervasyon yapabilir bilgi alabilirsiniz. Korku evi en yakın için sunulan fiyatları  göz önünde bulundurun.
10
Bu makalemde sizleri, üzerinde düşünmeye davet etmek istediğim ayet, Ali İmran 101. ayet olacaktır. Eğer bu ayet üzerinde dikkatle düşünmeden okursak, geleneksel İslam ın yanlış öğretilerinin etkisinde kalmaktan asla kurtulamayız.  Önce ayeti yazalım, daha sonra birlikte düşünelim.

Ali İmran 101: SİZE ALLAH’IN AYETLERİ OKUNUP DURURKEN VE ALLAH’IN RESULÜ DE ARANIZDA İKEN dönüp nasıl inkâr edersiniz? KİM ALLAH’A SIMSIKI BAĞLANIRSA, kesinlikle o, doğru yola iletilmiştir. (Diyanet meali)

Dikkat ederseniz, Allah ın elçisinin yaşadığı dönemden çok önemli bir örnek veriyor ve kitap ehlinin yaptığı yanlışlar konusunda bizleri bilgilendiriyor. Peki neden, ÇÜNKÜ AYNI YANLIŞLARI BİZLERDE YAPMAYALIM DİYE. Peygamberimiz, Allah dan aldığı vahyi kitap ehline tebliğ ediyor ama kitap ehlinin genel çoğunluğu kabul etmemekte ısrar ediyor. Bu ayette dikkatle üzerinde düşünmemiz gereken cümle, ALLAH IN RESULÜ ARANIZDAYKEN cümlesidir. Sizce bu sözü Allah neden söylemiş olabilir?

BU AYETTE ALLAH, BİZZAT ELÇİMLE SİZLER YÜZ YÜZE OLDUĞUNUZ HALDE, GERÇEKLERİ GÖREMİYOR VE İNKÂR EDİYORSANIZ, İNANDIĞINIZ VE HİÇ ŞAHİT OLMADIĞINIZ, DOĞRULUĞUNDAN EMİN OLAMAYACAĞINIZ, ATALARINIZDAN SİZLERE İNTİKAL EDEN SÖZLERE/HADİSLERE NASIL İNANIRSINIZ, NASIL DOĞRULUĞUNDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ, BUNU DÜŞÜNEMİYOR MUSUNUZ DİYOR YARADAN.

Ayetin devamında ise aslında, son noktayı koyuyor Yaradan, KİM ALLAH A SIMSIKI BAĞLANIRSA, KESİNLİKLE O DOĞRU YOLA İLETİLMİŞTİR DİYOR. Allah neden onlarca ayetinde, düşün aklını kullan ey kulum dediğini, bu ayette de çok açık anlıyoruz.  Allah bu sözleriyle şunu söylüyor, Allah ın elçisi sizlere, benim vah yettiğimden başkasını tebliğ etmiyor. YANİ ELÇİM KENDİ SÖZLERİNİ, BUNLARDA ALLAH EMRİDİR GİBİ DEMİYOR. Kitap ehli bunun canlı şahitleri olduğu halde, hala batılın ve hurafenin yolundan gitmeyi seçtiler, sakın onların yanlışlarını devam ettirmeyin, emin olduğunuz benim sözlerime/hadislerime/ayetlerime uyun. Kim batıl ve hurafeden uzak, Allah ın kitabına sarılırsa, O kurtuluşa erenler olacaktır diyor. Ne dersiniz bu ayeti okuyup düşündüğünüzde, günümüzde bizlerin yaptığı aynı yanlışlar geldi aklınıza değil mi?  YALNIZ ALLAH A SARILMAK, YALNIZ ALLAH DAN ŞEFAAT, YARDIM DİLEMEKLE OLUR. SİZCE BİZLER BU GERÇEĞİN FARKINDA MIYIZ? YANİ YALNIZ ALLAH A SIMSIKI MI BAĞLANIYORUZ, YOKSA ARACILAR MI KULLANIYORUZ? NE DERSİNİZ? Ehli kitaptan bir kısmı, Kur’an ı kabule yaklaşıyorlardı, ama onlar Kur’an ile birlikte, atalarının rivayet inançlarını da yaşamak istiyorlardı. Ama Allah indirdiği ayetlerinde buna izin vermiyor, SİZLERE İNDİRDİĞİM KUR’AN YETMİYOR MU DİYEREK, İSTEKLERİNİ GERİ ÇEVİRİYORDU. Konuyu daha iyi anlayabilmemiz için bir ayet öncesine bakalım.

Ali İmran 100: Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, imanınızdan sonra sizi döndürüp kâfir yaparlar. (Diyanet meali)

Aslında bu uyarı ayette, çok dikkat çekici ikazlar var. Allah kitap ehlinin gittiği yolun yanlışlarından bahsediyor ve diyor ki, iman ettiğini söyleyen bu insanlar, gönderdiğim elçim ile canlı kanıt olarak yüz yüze konuştukları halde, gerçekleri inkâr etmeye devam ediyorlar. Bunların çoğu daha önce gönderdiğim kitaptan sapmış, atalarının inançları ile bölünmüş parçalanmış, dinden sapmış toplumlardır. Sakın bu insanlara uymayın, eğer onlara uyarsanız, Allah ın indirdiği gerçeklerden sizleri uzaklaştırıp, inkârcı/kâfir yaparlar diyor. Buradan özellikle şunu daha iyi anlıyoruz. Ehli kitap, Allah ın indirdiği kitaplardan sapmış ve kendilerine atalarının rivayetleri ile bir din yaratmışlardı. Allah bu konuları, kullarım iyice anlasın diye birçok ayetinde, üzerine basa basa örneklerle anlatıyor ve 103. ayetinde bakın ne diyor.

HEP BİRLİKTE ALLAH’IN İPİNE /KUR’AN’A SIMSIKI SARILIN. PARÇALANIP BÖLÜNMEYİN.  (Ali İmran 103)

Bunca açık ayetlere iman ettiğimizi söylediğimiz halde bizler, hala yalnız Kur’an ile İslam yaşanmaz, yalnız Kur’an ile ne namaz kılabiliriz ne zekât verip oruç tutabiliriz. Peygamberimizin rivayet hadisleri olmasaydı Kur’an kapalı kalırdı demeye devam ediyorsak, bizler bu durumda farkında bile olmadan Allah ın yolundan sapmış, cahiliye toplumunun inancını yaşıyoruz demektir. Böyle yapanlara Allah, inkârcı/kâfir oldular diyor hatırlatırım. Sizlere iki örnek ayet daha hatırlatmak istiyorum.

Ali İmran 105: KENDİLERİNE APAÇIK DELİLLER GELDİKTEN SONRA PARÇALANIP AYRILIĞA DÜŞENLER GİBİ OLMAYIN. İşte onlar için büyük bir azap vardır. (Diyanet meali)

Ali İmran 106: Gün gelir bazı yüzler ağarır, bazı yüzler kararır. Yüzleri kararanlara şöyle denir: "İMANINIZDAN SONRA KÜFRE Mİ DÜŞTÜNÜZ? Hadi, saptığınız küfür yüzünden tadın azabı!" (Yaşar Nuri meali)

Bizler ne yazık ki, Allah ın apaçık delilleri olan ayetlerini yeterli görmediğimiz için mezheplere, fırkalara, cemaatlere bölündük. Yetmedi, Allah ın uyarılarından uzak İslam ı yaşadığımız için, birbirimize düşman olduk. Allah bu ayetinde de din adına kanıt yalnız Kur’an dır diye tekrar ettiği halde, gözler perdeli, gönüller mühürlü olunca, gerçekleri ne yazık ki göremiyoruz. Gerçekleri görmemekte ısrar edenleri Allah, 106. ayetinde çok net bir şekilde bakın nasıl uyarıyor.

SİZLERE İNDİRDİĞİM APAÇIK VAHYİ YETERLİ GÖRMEYİP, BENDEN BAŞKA VELİ EDİNMEYİN DEDİĞİM HALDE VELİLER EDİNİP, BU İNSANLARIN EMİN OLAMAYACAĞINIZ DELİLSİZ, KANITSIZ SÖZLERİNİ/HADİSLERİNİ İNDİRDİĞİM KİTABIN YANINDA, DİN DİYE YAŞAYARAK KÜFRE SAPTINIZ, ŞİMDİ TADIN BAKALIM AZABI DİYECEĞİNİ, ŞİMDİDEN BİZLERE BİLDİRİYOR. DERS ALABİLENE NE MUTLU. Allah birçok ayetinde elçisine verdiği görev ve yetki konusunda bizleri birçok ayetinde uyarıyor ve bakın Tegabun 12. ayetinde ne diyor.

“Allah'a itaat edin, resule de itaat edin. EĞER YÜZ ÇEVİRİRSENİZ RESULÜMÜZE DÜŞEN, APAÇIK BİR TEBLİĞDEN BAŞKASI DEĞİLDİR.” (Tegabun 12)

Örnek verecek, onlarca ayet var bu konuda ama gözler perdeliyse, ataların rivayetleri Kur’an ın yanına konarak din yaşanıyorsa, Allah bunu yapanlara şirk koşarak iman ettiler diyor ve bu insanların MÜŞRİK olduğu uyarısını yaparak, bizlerin yalnız Kur’an ın ipine sarılmamızı emrediyor. Lütfen unutmayalım, Allah ın elçisi de yalnız ve yalnız Kur’an a uymuş ve yalnız Kur’an ile ümmetine hükmetme görevi almıştır.

Maide 67: EY RESUL! RABBİNDEN SANA İNDİRİLENİ TEBLİĞ ET. EĞER BUNU YAPMAZSAN O'NUN ELÇİLİĞİNİ YAPMAMIŞ OLURSUN. Allah seni insanlardan koruyacaktır. Doğrusu Allah, kâfirler topluluğuna rehberlik etmez. (Diyanet vakfı meali)

Dilerim Allah dan, Kur’an gerçeklerinin farkında olan, batıldan ve hurafeden uzak, yalnız Allah ın ipi Kur’an a sarılan, Allah ın azınlık halis kullarından oluruz.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


 https://hakyolkuran1.blogspot.com/
http://halukgta.blogcu.com/
http://kuranyolu.blogcu.com/
http://hakyolkuran.com/
https://www.facebook.com/Kuranadavet1/
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10