Reklamlar

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Bizler batıl inançlarımızı yaşayabilmek adına, Allah ın ayetlerini görmezden gelerek çarpıtmaktan, anlamlarını değiştirmekten ne yazık ki korkmuyoruz. Kur’an ı tarafsız okumayıp, inandığımız batıl ve rivayet inançlarla anlamaya çalıştığımız içinde, Allah bizleri NURUYLA, buluşturmuyor, gerçekleri görmemizi engelliyor. Bunun nedeni, Allah ın kitabına şirk koştuğumuz içindir. 

Allah ın kitabını din ve iman adına yeterli görmeyenleri, o zalim din tacirlerine elbette muhtaç edecektir. Böyle olanların sonunu hep birlikte görüyoruz. Bu makalemde,  Allah ın kitabını yeterli görmeyen, her bilginin detayın olmadığını iddia edenlerin, yanlış inançlarını savuna bilmek adına, Allah ın ayetinin anlamını nasıl çarpıtmaya çalıştıklarına, güzel bir örnek vermek istiyorum.

Bir arkadaşımız, kendisi gibi düşünmeyen topluma hitap ederek, mealcilerin en çok örnek verdiği ayet, Enam suresi 38. ayette geçen, “BİZ KİTAPTA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIK”. Sözleridir diye başlıyor ve bu ayette geçen kitabın, Kur’an olmadığını, Allah ın katındaki ana kitap Levh-i Mahfuz da ki kitaptan bahsediyor diyerek,  ayeti saptırmakta, adeta Kur’an da sorumlu olduğumuz her şeyin olmadığını, yani detaysız olduğunu, DİNİ YAŞAYABİLMEMİZ ADINA, BAŞKA BEŞERİ KAYNAKLARA MUHTAÇ OLDUĞUMUZU KANITLAMAYA ÇALIŞMAKTADIRLAR. Hâlbuki Allah Kur’an ın nereden geldiğini, Büruç suresi 21–22. ayetlerinde açıklarken bakın ne diyor.

Büruç 21–22: Hakikatte o, korunmuş levhada/Levh-ı Mahfûz'da bulunan şerefli Kur'ân'dır. (Bayraktar Bayraklı)

Kur’an, Allah katındaki korunmuş kitaptan bizlere gelen bilgiler, tebliğ ve uyarılar olduğunu açıkça bildiriyor. Ama batıl savunucuları, hurafe ve rivayet inançlarını kabul ettirebilmek adına, elimizdeki Kur’an ın değil, Allah katındaki kitabın eksiksiz olduğunu savunabilmektedirler. İLGİNÇ VE DİKKAT ÇEKİCİ OLAN İSE ALLAH TARAFINDAN KUR’AN IN, KORUMA ALTINA ALINDIĞI AÇIKÇA BİZLERE BİLDİRİLMİŞTİR. Bu düşünceyi savunanlara sormak isterim, birilerinin gücümü yetiyor da, Allah ın nurunun HÂŞÂ eksiği varda tamamlamaya kalkıyor. Bu ne hadsizlik ve cahilliktir böyle. ALLAH GÖRMEDİĞİMİZ, ŞAHİT OLMADIĞIMIZ, ALLAH KATINDAKİ KİTABIN EKSİK OLMADIĞINI NEDEN SÖYLESİN, BİZLERİ İLGİLENDİREN BİZLERE TEBLİĞ EDİLEN VE SORUMLU OLDUĞUMUZ KUR’AN DEĞİL Mİ? ALLAH IN KATINDAKİ KİTAPTA EKSİK YOKTA, GÖNDERDİĞİ KUR’AN MI EKSİK HER BİLGİ YOK? Bu nasıl bir mantık ve akıl tutulması ki, batılı aklayabilmek adına, Allah ın kitabına saygısızlık yaparak onu yetersiz görüyoruz. Konu üzerinde daha iyi düşünebilmemiz için, Enam suresini önce yazalım.

Enam 38: Yerde yürüyen ne kadar hayvan, kanatlarıyla uçan ne kadar kuş varsa, bütün bunlar sizin gibi birer topluluktur. BİZ KİTAPTA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIK. Onlar sonunda RABLERİ ÖNÜNDE TOPLANIRLAR. (Bayraktar Bayraklı meali)

Bakın Allah biz kitapta hiçbir eksik bırakmadık dediği ayetinde, Büruç suresinde açıklama yaptığı gibi, Kur’an benim katımdaki kitaptandır demeden, direk BİZ KİTAPTA EKSİK BIRAKMADIK diyor.  Sizce bu kitabın hangi kitap olduğu, çok ama çok açık belli değil mi? Sizleri Kur’an dan sorumlu tutuyorum, sizin bütün şan ve şerefiniz ondadır diyecek Allah, ama hiçbir eksiği olmayan kitap Kur’an olmayıp, Allah katındaki kitap olacak öylemi? Ne dediğimizin farkında mıyız? Hiç sanmıyorum. Toplumun kafasında şüphe uyandırmaya çalışıp, kendi batıl inançlarına kanıt arayanlar, işte bu ayet bilmem şu zaman inmişti, bundan sonrada birçok ayet indi, demek ki Kur’an dan bahsedilmiyor diyerek, toplumun kafası karıştırılıyor.

Hâlbuki Allah birçok ayetinde, Kur’an ın ipine bizlerin sarılmasını, emin olmadığımız bilgilerin ardına düşmememizi isterken, HİTAP EDİLEN TOPLUM YALNIZ O GÜNKÜ TOPLUM DEĞİL, DÜNYA DURDUKÇA TÜM TOPLUMLARA DA HİTAP ETTİĞİNİ, NE YAZIK Kİ ANLAMAK İSTEMİYORLAR. Biz vahyimizi tamamladık dedikten sonra, din ve imanımız adına Kur’an da hiçbir eksiğin olmadığını, ayetten anlamamız gerektiği çok açık anlaşılıyor. Lütfen şöyle düşünün,  Zuhruf 44. ayette Allah, SİZLERİ KUR’AN DAN SORUMLU TUTUYORUM demiştir. Ama bu ayet Kur’an ın son ayeti değildir ve bu ayetten sonrada birçok ayet inmiştir. Hatırlatmak isterim, Nahl 89. ayette Allah, bakın Kur’an hakkında ne diyor. “Ayrıca bu kitabı da sana, HER ŞEY İÇİN BİR AÇIKLAMA, BİR HİDAYET ve rahmet kaynağı ve Müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.”

Allah ın kitabına gözlerini kapatmış rivayet yolcuları Ehli kitap, Allah ın daha önce göndermiş olduğu kitaplarını yetersiz görüp, atalarının inançlarını da Allah ın emri gibi yaşıyorlardı. Allah onları uyarıyor ve geleceği bilen yüce Rabbimizde bu uyarılarla bizlere, aynı hataları yapmayın diyor ve BİZ KİTAPTA HİÇ BİR EKSİK BIRAKMADIK, HER SORUNUZA CEVAP VERİYORUZ, VERMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ. ONUN İÇİN ALLAH IN YANINDA SAKIN VELİLER, EFENDİLER EDİNMEYİN, GÜVENİLECEK VELİNİZ YALNIZ BENİM UYARISINI YAPIYOR. Yoksa Allah Zuhruf 44. ayetinde, SİZLERİ KUR’AN DAN SORUMLU TUTUYORUM DERMİYDİ?

Allah her bilginin olmadığı, açıklanmamış, detaysız bir kitap gönderip, ondan sonrada kullarını nasıl sorumlu tutar? Bizlerin yaptığı yanlış, beşeri fıkıh inancının her konuda Allah ın emirlerine yaptığı ilavelerini, Kur’an da göremediğimizde, takındığımız yanlış tavırdan kaynaklanıyor ve diyoruz ki, bakın namazın kaç rekât olduğu bile yazmıyor. Namazda hangi duaların okunacağı da yok diye yüzlercesini sıralıyoruz. Hâlbuki bu saydıklarımız konusunda Allah, bizleri bağlayıcı bir hüküm vermemiştir. Üzücü olan, Allah ın yemin ederek kolaylaştırdığı kitabı bizler, bu kadarda kolay olur mu deyip, ellerimizle ilavelerle zorlaştırarak, Allah ın kitabını yetersiz görebilme cehaletini gösterebiliyoruz. Enam 38. ayetin devamındaki ayetler üzerinde düşünelim şimdide. Biz kitapta eksik bırakmadık derken, aslında Allah neleri kast ediyor ona bakalım.

Enam 39: Bizim ayetlerimizi yalanlayanlar, karanlıklara gömülmüş sağır ve dilsizlerdir. Allah, SAPMAYI DİLEYENİ SAPTIRIR; doğru yola girmeyi dileyeni de doğru yola yöneltir. (Bayraktar Bayraklı)

Enam 40: De ki: “Ne dersiniz, SİZE ALLAH'IN AZABI GELSE VEYA O KIYAMET GELİP ÇATIVERSE SİZ, ALLAH'TAN BAŞKASINA MI YALVARIRSINIZ? Doğru sözlü iseniz söyleyin bakalım!” (Bayraktar Bayraklı)

Bakın Allah bir ayet öncesi ne demişti kullarına. “Biz kitapta hiçbir eksik bırakmadık.” Bakın devamındaki ayetlerde, bu uyarıyı neden yaptığı aslında anlaşılıyor. Batılı, hurafeyi aklayabilmek adına, Allah ın ayetlerine yanlış anlamlar vermeyelim. Bizim ayetlerimizi yalanlayanlar var diyor. Lütfen bu uyarıyla Allah, Kur’an ı tamamıyla kabul etmeyenleri kast ediyor diye anlamayınız. Bakın bu insanların sağır ve dilsiz olduklarını söylüyor.  Kur’an ın birçok ayetinde de buna benzer uyarılar var. Hatta gözleri var görmezler diye de uyarıyor, atalarının inançlarından vazgeçmeyenlerden bahsediyordu. Dikkat ettiyseniz önce iman etmiş olmalı ki bu kişiler, sapmayı dileyen sapıtır diyor. Doğru yola girmek isteyende doğru yola yönelir diyerek, böyle ikilemde kalmış kullarına Allah, BİZ KİTAPTA HİÇ BİR EKSİK BIRAKMADIK, YALAN, YANLIŞ, HURAFE, RİVAYET SÖZLERİN ARDINA DÜŞMEYİN, SİZLERİN SORUMLU OLDUĞU BÜTÜN BİLGİLERİ, KİTAPTA YANİ KUR’ANDA BULACAKSINIZ DİYOR. Ehli kitap, Allah ın kitabını yeterli görmeyip, atalarından intikal eden batıl, rivayet inançlarda ediniyorlardı.

Enam 40. ayette ise o gün cahiliye toplumunun ve günümüzde bizlerin yaptığı çok büyük yanlışa dikkat çekiyor.  Verdiği örneğe bakar mısınız lütfen. Size Allah ın azabı gelse veya kıyamet gelip çatsa, siz Allah dan başkasına mı yalvarırdınız diyor. Sanırım bu sözler sizlere, bugün bizlerin yaptığı çok büyük yanlışlarımızı hatırlatmıştır. Ne yazık ki bizler namazlarımızda her gün, YALNIZ SENDEN YARDIM İSTERİZ dediğimiz halde,  edindiğimiz veliler, şeyhler ve efendilerinde bizlere yardım ve şefaat edeceğine, inanmıyor muyuz?

Yaradan o günkü toplumu uyardığı gibi, bugünde Kur’an da her bilgi, detay yoktur diyenleri de uyarıyor ve şefaatçiler, yardımcılar sakın edinmeyin, bu uyarıyı da kitapta yaptık diyor. Sizlere indirdiğimiz ve indireceğimiz Kur’an da hiçbir eksik bırakmadık, sorunlarınız ile ilgili her konuda nice örnekleri, değişik ifadelerle verdik, açıkladık ki, kimseye muhtaç olmayasınız diye belirtiyor. Allah Enbiya 10. ayetinde: “ANDOLSUN, SİZE ÖYLE BİR KİTAP İNDİRDİK Kİ SİZİN BÜTÜN ŞEREF VE ŞANINIZ ONDADIR. “ dedikten sonra, hala hangi kitapta eksik bırakmadık tartışması yapabilir miyiz? Ne yazık i bizler cahiliye toplumunun yaptığı yanlışların aynısını yapıyoruz, sırf atalarının batıl, rivayet inançlarını yaşayabilmek adına, ayetlerin anlamları ile oynamaktan korkmuyorlar. Allah böyle insanları, bakın nasıl uyarıyor.

Ali İmran 78: Onlardan bir zümre vardır, aslında Kitap'tan olmayan bir şeyi SİZ KİTAP'TAN SANASINIZ DİYE, DİLLERİNİ KİTAP'LA EĞİP BÜKERLER. O, ALLAH KATINDA OLMADIĞI HALDE, "BU, ALLAH KATINDANDIR." DERLER. Bilip durdukları halde, Allah hakkında yalan söylerler.  (Yaşar Nuri meali)

Allah boşuna dinde zorlama yoktur demiyor. Aklını kullanan, zere kadar zorlanmadan, Allah ın Kur’an da verdiği örneklerini anlayacaktır. Yazdığım gibi, bazı arkadaşlarımız Enam suresi 38. ayette geçen; “BİZ KİTAPTA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIK.” Sözünden kast edilen, hangi kitap olduğu konusunda şüphe uyandırmaya çalışanlara, ilkokul öğrencisinin anlayabileceği bir örnek vermek istiyorum.
 
Okulda öğretmen öğrencilerine şöyle sesleniyor. “ ÇOCUKLAR YARINKİ AYNI DERSİMİZDE, SİZLERİ KİTAPTAN İMTİHAN EDECEĞİM, DERSİNİZİ İYİ ÇALIŞIN.” Demiş olsa. Sizce öğrenciler öğretmenine, Öğretmenim hangi kitaptan imtihan edeceksiniz diye sorar mı? Cevabını herkes kendi nefsine vermelidir. Bu sorunun cevabı çok açıktır. Allah da kullarına aynı uyarıyı yapıyor ve diyor ki;

Zuhruf 44: Şüphesiz bu Kur’an, sana ve kavmine bir öğüt ve bir şereftir, ONDAN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ. (Diyanet meali)

Ne dersiniz, Allah ondan hesaba çekeceğim dedikten sonra, hala hangisinden diye bir soru sormaya gerek var mı? Var diyenler, varsın kendi yollarına gitsinler. Ama lütfen unutmasınlar, Allah her bilginin olmadığı, izah edilmeyen, açıklanmayan bir kitaptan, asla kullarını sorumlu tutmaz, hesaba çekmez. Şöyle düşünün lütfen, Allah hayatımıza geçirmemizi istediği emirleri verip, nasıl yaşayacağımızı izah etmeden, detayını rivayet yolla öğrenmemizi ister mi? Bunun yorumunu sizlere bırakıyorum. Lütfen Allah ın adaletini küçümsemeyelim, kendi nefislerimize uydurmaya çalışmayalım, pişman oluruz. Mahşer günü tüm gerçeklerle elbette yüzleşeceğiz. Allah cümlemizi, hesabını verebilenlerin safında olmamızı nasip etsin inşallah.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://hakyolkuran1.blogspot.com/
http://halukgta.blogcu.com/
http://kuranyolu.blogcu.com/
http://hakyolkuran.com/
https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

2
GENEL BİLGİLER / Resim Yüklemek Artık Çok Kolay
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mart 20, 2019, 09:43:50 ÖS »

Resim yükleme ve paylaşma adresimiz kullanıcı odaklı bir tasarım ve deneyim sunarak rakip sitelerden ayrılmaya devam ediyor. Buradan tamamen ücretsiz bir şekilde resim yükleme servisimizden yararlanabilirsiniz. Adresimizde ziyaretçi ya da üyelik üzerinden resim yükleyebilir, resim paylaşabilir ya da depolayabilirsiniz. Hemen internet üzerinden resim yüklemek isterseniz sitemizden yararlanabilirsiniz. Online hizliresim eklentisi sayesinde artık dosyalarını çok hızlı bir şekilde internet ortamına kolayca aktarabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz resimleri internet adreslerinde, blog sitelerinde ya da sosyal medya üzerinde kullanabilirsiniz. Sınırsız bir şekilde resim paylaşmak içi hemen sitemize üye olabilirsiniz.
Anında Resim Aktar
Sitemiz üzerinde yüklemiş olduğunuz resimler üzerinde kontrol imkanına ulaşabilirsiniz. Üye olduğunuz zaman size hitap eden diğer resimleri beğenebilir ya da yorumlayabilirsiniz. Farklı boyutlarda bulunan resimler yüklemek artık çok kolay hale geldi. Sadece sitemiz üzerinde bulunan resim upload bölümüne girerek istediğiniz verileri kolayca aktarabilirsiniz. Buradan kolayca resimlerinizi ücretsiz olarak yükleyebilir ve sunucularımızda barındırabilirsiniz. Resim saklama ve paylaşma konusunda her şey elinizin altında bulunuyor. İnternet üzerinden resim yükleme konusunda en iyi sitelerden bir tanesiyiz. Hemen bilgisayarınız ya da tabletiniz üzerinde yer alan dosyaları internet platformuna aktarmak için resim yükleme adresimizden kolayca faydalanabilirsiniz. Adresimizde bulunan fotoğraflar yaşamınıza farklılık katmaya devam ediyor. Dilerseniz kategoriler üzerinden resimlere göz atabilirsiniz. Resim yükleme konusunda aradığınız her özelliği sayfamızda bulabilirsiniz.
3
GENEL BİLGİLER / Siirt Fıstığı
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mart 20, 2019, 04:57:12 ÖS »

Buradan satışını gerçekleştirdiğimiz Siirt fıstığı tamamı kendi bahçelerimizden toplanır. Her aşaması kontrol edilerek sofralarınıza sunulur. Online olarak satışını gerçekleştirdiğimiz fıstıklarımız birinci kalite çifte kavrulmuş şekilde satılır. Fıstık ağaçlarında iri taneli fıstıklar tek tek özenle seçilir.  Uygun fiyata satılan Siirt fıstıkları ilgi görmeye devam ediyor. Güvenilir olmayan firmalardan satın aldığınız fıstıklar bayat ve küflü olabilir. Bu tür firmalardan hiçbir şekilde fıstık almamanızı tavsiye ediyoruz. 1. kalite ve uygun fiyata Siirt doğal ve yöresel ürünler sizlerle bir araya getiriyoruz. Siirt şehrine özgü Hakiki Bıttım sabunu ve Siirt Fıstığı hediyelik eşyaları en uygun fiyatlara hemen satın alabilirsiniz. Siirt Fıstığının faydalarının faydaları saymakla bitmiyor.

Siirt Fıstığının Fiyatı
Siirt fıstığı iriliği ve kalitesi ile fıstık türlerinden ayrılır. Fıstık fiyatları online internet satış sitelerine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca kalitesi de fıstığın fiyatını belirler. Özellikle toptan alımlarda fıstığında fiyatı düşer. Sizler için bu adres üzerinden en kaliteli fıstıklarımızı satmaya devam ediyoruz. En uygun fiyata Siirt fıstığı satışını buradan yapıyoruz. En Siirt Fıstığı fiyatı 2019 ücretlerini öğrenmek için sitemize giriş yapabilirsiniz. Firmamız yıllardır güzide şehrimiz Siirt yöresine ait olan ürünlerin satışını gerçekleştiriyor. Günümüzde gelişen iletişim teknolojisinin gücünü de arkamıza alarak internet üzerinden sizlere satış yapıyoruz. Türkiye'nin neresinde olursanız olun hakiki Siirt fıstığı satın almak için hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
4
GENEL BİLGİLER / Yerli Film İzle
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mart 18, 2019, 09:23:26 ÖS »


Vizyona giren 2019 filmleri sinemaya gitmeden, evde sinema keyfi yaşayarak izlemeye ne dersiniz? Sitemizde sizler için en yeni vizyon filmlerinden nostaljik filmlere kadar her türlü film bulunmaktadır; sizin yapmanız gereken tek şey filminizi seçip evde sinema keyfi yaşamak! Sitemizde sizler için binlerce film bulunmaktadır; üstelik tamamen ücretsiz! Film izlerken donmadan, reklamlarla kesilmeden film izlemek için tek yapmanız gereken filminizi seçmek! Artık vizyon filmlerini bile hiçbir ücret ödemeden izleyebilirsiniz. Üstelik 720p film izle seçeneği ile en iyi görüntü ve ses kalitesi ile!

HD Film İzleme Keyfi
Siz de film izlerken yüksek görüntü ve ses kalitesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere hd film izleme hizmeti sunan sitemizde aradığınız tüm filmleri yüksek çözünürlüklü izleyebilirsiniz. Birbirinden güzel filmleri ücretsiz film izle seçeneği ile keyifle izlemek tek tık uzağınızda! Artık sinemaya gitmenize gerek kalmadan sinema filmi kalitesini evinize getireceksiniz.

Tek Parça, Kesilmeden Film İzle
Diğer tüm film izleme sitelerinden farklıyız; sitemizde sizler için tek parça film izle seçeneğimiz mevcuttur ve dilediğiniz tüm filmleri diğer bölümlerini aramadan, kesilmeden ve donmadan seyredebilirsiniz. Tek yapacağınız şey filminizi açmak ve geriye doğru yaslanıp evinizin rahatlığında sinema keyfi yaşamak.
Komediden drama, korkudan maceraya, aksiyondan Yeşilçam filmlerine kadar istediğiniz tüm filmleri ücretsiz, kesintisiz ve reklamsız izlemenin keyfini evinizin rahatlığında yaşayın.
5
GENEL BİLGİLER / Dünya'dan Haberdar Olmak İçin Doğru Haber Kaynağı
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mart 18, 2019, 03:22:24 ÖS »

Haberler sayesinde Dünya'da ya da çevremizde olup bitenleri rahatlıkla takip ederiz. Her konu hakkında bilgi sahibi olur siyasi haberler, sosyal ve kültürel yelpazemizin gelişmesine katkı sağlarız. Haberleri gazetelerden, dergilerden, radyolardan, televizyonlardan ve internetten okumak ya da dinlemek mümkün. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar haberleri gazeteler ya da dergiler yerine internetten okumayı tercih etmeye başladılar. Bu durumda da pek çok haber sitesi açılmaya başladı. Bu haber siteleri içinde doğru ve istikrarlı bir şekilde haber yapan sitelerin sayısı oldukça azdır.

Haber Sitesinin Hedef Kitlesi Kimlerdir?
Güvenilir bir haber kaynağı doğru bilgiyi getirir. Haber sitelerinin görevi de okuyucularına en iyi şekilde hizmet vermektir. Haber sitesi geniş kitlelere hitap etmektedir. Bu yüzden haber sitesinin güncelliği ve doğruluğu her şeyden önemlidir. Pek çok habere zamanında ve doğrudan ulaşarak diğer sitelere karşı farkın belli edilmesi önemlidir. Okuyucuyu kandırmadan dürüst bilgi verilmesi gerekir. Örneğin birkaç gün önceki bir haberin sanki bugün olmuş gibi tekrardan manşete alınması oldukça yanlıştır. Bu durum haber sitelerinin okuyucu oranlarının azalmasına dahi sebebiyet vermiştir. Haber siteleri genellikle bir ekip tarafından yönetilir. Çünkü haber her gün değişen, gelişen ve güncel olan bir şeydir. Bu yüzden de haber sitelerinin her gün kendini güncellemesi ve yazılanları düzenlemesi gerekir. Ekipler genellikle haberin bulunması, doğrulanması, düzenlenmesi ve yayıma hazır hale getirilmesi gibi farklı işlemlerle bölümlere ayrılırlar. İyi bir ekibe sahip olan haber sitesi iyi bir haberin merkezidir.
6
Php / Ynt: PHP ile Tarih ve Saat Yapımı Kodu
« Son İleti Gönderen: Starhata Mart 18, 2019, 05:53:28 ÖÖ »
Each of these stories may not be the same.
7
Visual Basic / Ynt: ADO SİLME
« Son İleti Gönderen: Starhata Mart 18, 2019, 05:53:10 ÖÖ »
I really like these things. Always trying to find information but didn't find the answer
8
GENEL BİLGİLER / Kurumsal SEO Ve Site Tasarımı
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mart 17, 2019, 11:51:30 ÖS »

Web tasarım ve SEO uygulamalarında firmamız sahip olduğu deneyimi sayesinde tüm isteklerinizi kısa sürede yerine getiriyoruz. Kurumsal web tasarım, alanında en yeni içeriklerimiz ile sizlerin karşısındayız. Sitemizde güncel internet tasarımları ile ihtiyaçlarınıza kolayca cevap veriyor. Web tasarım alanında sizlerin beğenisini kazanıyoruz. SEO uyumlu, hızlı ve kararlı çalışan adresler için hemen bizi arayabilirsiniz. Kurumsal kimlik alanında çalışmalarımız devam ediyor. Günümüzde internet adresleri sadece firmaların sadece online iletişim adresi olarak bulunmuyor. İnternet adresleri marka bilinirliğinizin odak noktası haline gelmeyi başardı. Web tasarım fiyatları konusunda tüm detayları bizlerden alabilirsiniz. Markalaşma süreçlerinde sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Markanızın yeniden yapılanma ihtiyaçlarınıza profesyonel destek arıyorsanız doğru adrestesiniz. Web yazılım geliştirme, ve tasarlama alanında hedef kitlenizle kesintisiz hizmet verebiliyoruz.

SEO Hizmetleri
Yeni standartlarla uyumlu SEO uygulamalarımızı kullanarak sitenizi üst sıralara çıkarıyoruz. SEO uygulamaları doğru şekilde yapılmış internet adresleri kısa sürede Google sitesinde üst sayfalara yerleşir. Kuruluşumuzdan bu yana SEO uygulamalarımız ile yüzlerce firmayı başarıya ulaştırdık. Sizde SEO hizmetlerinden yararlanarak işinizi büyütebilir, hizmetlerinizi büyük kitlelere ulaştırmayı başarabilirsiniz. SEO uygulamalarını yaparken pazar araştırmasını doğru bir şekilde yapıyor ve bu alanda ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.  E-ticaret sitesi fiyatlarını sizlerin beklentisine göre hazırladık. E ticaret sitesi konusunda size özel hazırladığımız projelerle başarıya ulaşmanızı sağlıyoruz. İnternet adreslerinde özellikle responsive web tasarımı son derece önemli hale geldi. Responsive uygulamalarımızı da aynı kararlılıkta ve kalitede yapabiliyoruz. Responsive tasarım internet adreslerinizin mobil cihazlar üzerinde görüntülenmesini sağlar. Bu sayede hedef müşteri kitlenizin sayısı artar. Başarılı SEO ekibimizle çalışmak istiyorsanız hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz. SEO uygulamalarımız arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlar. Bu uygulamaları ise seo uzmanı gerçekleştirir. SEO uzmanlarının temel amacı adreslerinizi üst sıralara çıkarmaktır. İnternet adresiniz üst sıralara çıktığı zaman verdiği hizmet ve satışlarınız daha fazla kitleye ulaşacaktır. İnternet adreslerinin doğal yollarla ulaşamayacakları sayfalara profesyonellerimiz ile kolayca ulaşabilirsiniz. Güncel seo fiyatları için hemen tıklayın. SEO paketlerimizi inceleyerek internet adresinize en uygun SEO uygulamasından kolayca yararlanabilirsiniz.
9
GENEL BİLGİLER / Metin2 Efsunları
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mart 17, 2019, 01:24:59 ÖÖ »

Metin2 pvp serverlerin bir alt oyun tanıtım dalıda wslik pvp serverlerdir. Wslik demek oyuncuların fazla zaman kaybı yaşamadan direk olarak oyuncular ile savaşmalarına denmektedir. Wslik pvp server tanıtımları, En kaliteli Wslik pvp serverlar metin2 oyunları listesi. Wslik pvp serverler oyunları listesi. Metin2 pvp oyunlarının tam listesini görmek için: metin2 pvp serverler sayfamıza gidiniz. İnternet üzerinden oyun oynamayı sevenler için metin2 wiki özellikle tercih edebileceğiniz oyun seçenekleri arasında yer almaktadır. Farklı konu başlıkları üzerinden hazırlanmış olan içerikler bilgi almak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Merak ettiğiniz konular üzerinde bilgi almak istediğiniz her durumda sitede yer alan kategorileri veya konu başlıklarını inceleyerek en uygun seçenekleri üzerinden verilen taktiklere veya oyundaki işlemlere dair daha ayrıntılı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Oyunda özellikle ihtiyaç duyabileceğiniz farklı taktikler veya konular üzerinde hazırlanmış olan içerikler Metin2 farm oynamak isteyenler için özellikle oyunda bulunan karakterler üzerinde etkili olabilecek efsunlara dair bilgi alınmasını sağlamaktadır. Oyuna yeni başlayacak olanlar ayrıntılı şekilde hazırlanmış olan içerikler üzerinden yapacakları incelemeler sayesinde oyunda nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrenebilirler. Verilen taktikler özellikle karşılaşacağınız zorluklara dair daha kısa süre içerisinde oyunda ilerleme imkanı sağlamaktadır. Hazırlanan her konu başlığı ayrıntılı şekilde bilgi alınmasını sağlarken aynı zamanda farklı karakterler üzerinde etkili olacak taktiklerin sunulmasını sağlamaktadır.

Metin2 Wiki Taktikler
Online ortamda oyun oynamayı sevenlerin sıklıkla tercih etmiş olduğu oyun seçeneği olan Metin2 oyununda yer almak isteyen oyuncular özellikle farklı konular üzerinde elde edecekleri bilgiler sayesinde kısa zamanda oyunda daha ileri seviyeye ulaşabilirler. Oyundaki farklı karakterler için hazırlanmış olan Metin2 efsun seçenekleri hangi karaktere ne şekilde müdahale edebileceğiniz konusunda ayrıntılı bilgi almanızı sağlamaktadır.
10
GENEL BİLGİLER / Namaz Dua Sitesi
« Son İleti Gönderen: thecreeper Mart 16, 2019, 11:42:12 ÖS »

Ettehiyyatü Duası Anlamı, Ettehiyyatü Duası Okunuşu, Türkçe Meali. Ettehiyyatü namazda okunacak duaların önemlilerinden birisidir., Et-Tahıyyâtü Duâsı okunuşu, arapça ve türkçe okunuşu ve yazılışı. Ettehiyyâtü Duası türkçe anlamı ve meali. Ettehiyyâtü Duası tekrarlı ezberleme ve takipli dinleme görselleri. Duaların en çok kabul edildiği yer Allah'a en yakın olduğumuz secdedir Duanın en önemli şartları Ehl-i Sünnet inancına sahip olmak, haramlardan uzak durmak ve ihlaslı olmaktır. Allah kendisine okunan dualarının kabul olunması için ne yapılması gerektiğini açıkça belirtmiştir. Sübhaneke duasını okuyarak Allah'a olan sevgimizi, saygımızı en iyi şekilde yerine getiririz. O'na olan bağlılığımızı dile getiririz. Dünyadaki bütün varlıkların sadece Allah'ın yaratmasıyla var olacağını kendimize hatırlatmış oluruz. Pek çok kişi tarafından bilinen Sübhaneke Namaz duası ve anlamını bu adresten sizlere sunuyoruz.

Namaz Duası
Kunut duası, vitir namazının son rekatında okunur. Kunut Duaları iki çeşittir. Kunut Duaları okunuşu ve anlamını merak ediyorsanız sitemizde bulunan bölüme giriş yapabilirsiniz.  Amentü duasını okuduğumuz Allah'a iman ettiğimizi söyler, imanın şartlarına bağlı olduğumuzu gösteririz. Amentü Duası okunuşu ve anlamı sitemizde yer alıyor. Yeryüzündeki tüm insanlara ışık tutmaya devam eden Peygamber Efendimiz'in okunmasını özellikle tavsiye ettiği Ettahıyyatü Duası okunuşunu buradan öğrenebilirsiniz. Bir çok kişi Kuran-ı Kerim'in anlamını bilmemektedir. Arapça bir sözcük olan "kuran", okumak ve bir araya getirmek anlamına gelir. Kur'ân kelimesi vahiylerin bütününü ele alır. Namazda okunan duaların Arapça ve Türkçe okunuşu ve yazılışını anlamlarını sitemiz üzerinde bulabilirsiniz. Namaz duaları hakkında en geniş detaylı bilgiyi bu adres üzerinde sizlerle bir araya getiriyoruz. Namaz konusunda merak ettiğiniz tüm soruları bizlere sorabilirsiniz.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10