Reklamlar
Düşmanlar - FBI Tarihi Kitap Özeti

Düşmanlar - FBI Tarihi Kitap Özeti » “ Dünya’nın düzeni Berlin Duvarı yıkıldığından beri tek kutupludur. Bu düzeni kuran ve yürüten ABD’dir. Bu daha uzunca bir sürede böyle devam

Gönderen Konu: Düşmanlar - FBI Tarihi Kitap Özeti  (Okunma sayısı 1107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı administrator

  • Administrator
  • General
  • *****
  • İleti: 24517
  • Karma: +3/-1
    • Profili Görüntüle
    • Toplist Ekle Site Ekle

Düşmanlar - FBI Tarihi Kitap Özeti
« : Aralık 10, 2012, 11:34:53 ÖS »
“ Dünya’nın düzeni Berlin Duvarı yıkıldığından beri tek kutupludur. Bu düzeni kuran ve yürüten ABD’dir. Bu daha uzunca bir sürede böyle devam edecektir. ABD’yi iyi tanımadan ve anlamadan ne Dünya’da ne de Türkiye’de neler olduğunu yeterince anlamak mümkün değildir.”
“ ABD’i anlamak için onun sisteminin omurgasını oluşturan unsurları iyi anlamak ve tanımak gerekir. Bunlar (Başkan ve Bakanları, Senato ve Parlamento dışında ) Pentagon, CIA, FBI, Yahudi Lobisi ( para), Arap Lobisi (Petrol), Merkez Bankaları birliği diye giden bir seri kurumlar zinciridir.”
Yargıya hiç değinmiyorum çünkü her şeye rağmen ABD güçlü bir şekilde ayakta kalabiliyor ise bunu büyük çapta yargının bağımsızlığına borçludur.
Size CIA ve Yahudi Lobisi ile ilgili iki değerli kitap özetini yollamış idim. Şimdide FBI ile (Yine CIA Kitabının Yazarı Tim Weiner’ın) “ Enemies” FBI isimli kitabının özetini yolluyorum.
Özetin dahi satır aralarında yukarıda bahsettiğim Yargının Bağımsızlığı ilkesinin neler pahasına korunduğunun pek çok örneğini göreceksiniz.
Arap Lobisi ve Daniel Yergin’in “ The Quest” Enerji ve Güvenlik kitapları ise sırada.
Pentagon’a dair ise bir kaç yağcı Amerikalının yazdığı yönlendirme (Public Relation) kitabı dışında ciddi bir yayın bulamıyorum.Not: Konular İnternet Sitelerinden derlenerek alıntı yapılmıştır.
BilX.Net