Reklamlar

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - ECK_86

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 168
61
Kova Burcu / Kova ve Akrep Burcu uyumu
« : Ocak 08, 2013, 03:12:20 ÖS »
Oldukça kıskanç, talepkar davranışları olan Akrep ile, bağlanmayı ve söz vermeyi sevmeyen Kova’nın anlaşması çok güçtür. Fiziksel olarak ilk anlarda ortaya çıkan çekim, Akrep’in ihtiraslı yapısıyla karşılaşınca, Kova’yı ürkütebilir. Aşka karşı daha mesafeli bir davranış şekline sahip olan Kova’nın, Akrep’in yoğun duygularını ve kuvvetli cinsel dürtülerini anlamakta da güçlük çekmesi çok normaldir. Ancak her ikisinin de keskin bir zekaya sahip olması, ortak bir alanın doğmasına ve alış-verişe girmelerine neden olabilir. Zodyak’ta oldukça zor bir etkileşim içinde bulunan, Sabit burçlardan Akrep ve Kova günlük yaşamda olduğu gibi, hayatın geri kalan kısımlarında da anlaşmakta zorluk çekerler. Akrep’in stabilizasyon ve önünü görmek arzusu ile Kova’nın özgürlüğe ve yeniliğe merakı ortak noktanın bulunmasını iyice zorlaştırarak, genellikle kısa süren bir ilişkinin yaşanmasına neden olur. Cinsel yaşamda da benzer problemlerin yaşanması söz konusudur. Akrep’in hayatında cinselliğin önemi oldukça büyüktür. Oysa ki, Kova cinsellikten çok daha uzak bir yapıdadır. Akrep’in tutkulu yaklaşımları, Kova’yı ilk zamanlarda harekete geçirse de, zamanla Akrep ile yaşanan cinsellik bir angarya halini alabilir.

62
Kova Burcu / Kova ve Yay Burcu uyumu
« : Ocak 08, 2013, 03:11:37 ÖS »
Kova ve Yay çifti özgür, birbirini mental olarak besleyen ve geliştiren, deneyimci ve birbirleri için tatmin edici bir ikili oluşturur. Sosyal yaşamda iki tarafın da çok rahat ve doğal oluşu, yeni ilişkilerin kurulması ve yeni insanların birlikteliğe katkıda bulunması için oldukça olumludur. Yay ve Kova birlikteliğinde sıradan pembe bir aşk yaşanmayabilir ama, heyecanların farklı boyutları, değişim ve gelişim kaçınılmazdır. Özgürlük, yenilik, insancıllık ve sosyalizasyon bu ilişkinin ana temalarıdır. Bu ikiliden romantik ve duygusal bir ilişki beklemek doğru olmaz. Ama yine de Zodyak içinde birbirini en iyi şekilde anlayabilecek, gerektiğince özgürlük sağlayabilecek ve gelişme yönelik bir birlikteliktir. Dolayısıyla bu ilişki her türlü bağımsızlık dürtüsüne rağmen, uzun süre yaşayabilir. Kova ve Yay ilişkisinde cinsellikte de problemler yaşanmaz. Hava ve Ateş’in doğal şekilde birbirini besledikleri açıktır. Çok yoğun olmasa da yine de tatminkar, keyifli ve enteresan bir seks ilişkisidir.

63
Kova Burcu / Kova ve Oğlak Burcu uyumu
« : Ocak 08, 2013, 03:10:49 ÖS »
Oğlak’ın aradığı bağlılığı, emniyeti ve gelenekçiliği bir Kova’nın sağlaması neredeyse olanaksız gibidir. Bunları alamadığını gördükçe, baskılarını artıran Oğlak, karşılığında sorundan başka hiç bir şey bulamaz. Oldukça farklı özelliklere ve karakterlere sahip bu ikili, yaşamın hemen hiç bir alanında anlaşamaz. Birisi oldukça tutucu diğeri ise, tam anlamıyla bir yenilikçidir. Bağımlılık geliştirmekte özürlü olan Kova’nın, Oğlak gibi disiplinli ve otoriter bir eşle beraber hayatı cehennem olabilir. Zodyak’ta birbirinin ardından gelen Kova ve Oğlak, doğal olarak gerilimli bir ilişki içindedir. Kısıtlamalar gezegeni Satürn tarafından yönetilen Oğlak ile, özgürlükler gezegeni Uranüs tarafından idare edilen Kova, ortak bir nokta bulmak için ne kadar uğraşsalar da, başarılı olamazlar. Dolayısıyla çok uzun ömürlü olabilecek bir bağlantı değildir. Kova ve Oğlak’ın cinsel yaşamı, hayatın diğer alanlarına nazaran biraz daha uyumludur. Her ikisi de serin bir davranış şekline sahip oldukları ve hayatın başka alanlarına daha çok önem verdikleri için, bu alanda uyum sağlamakta güçlük çekmezler.

64
Kova Burcu / Kova ve Kova Burcu uyumu
« : Ocak 08, 2013, 03:09:52 ÖS »
Kova ve Kova ikilisi oldukça iyi anlaşırlar ve yaşamlarında pek çok ortak amaç geliştirerek, bunlar için birlikte mücadele edebilirler. Her ikisinin de yeniliklere açık oluşu ve geleneksellikten hoşlanmamaları, sıradışı bir beraberliğin yaşanmasına neden olacaktır. Klasik çerçevenin çok dışında kalan bu çift, sosyal yaşamda da ideal bir ikili olarak tanınacaktır. Kova ikilisi birbirini mental olarak uyararak ve doyurarak, oratk yaşamlarını zenginleştirebilecek bir potansiyele sahiptirler. Baskısız ve özgürlüğün alabildiğine yaşandığı bu ilişkide, Sabit bir burç olan Kova, maksimum tatmini elde ettiği zaman kalıcılığı da isteyecektir. Dolayısıyla, gerçekten güzel bir alış-veriş varsa, uzun ömürlü bir birliktelik olması mümkündür. Kova ve Kova bağlantısında cinselliğin pek önemli olmadığı aşikardır. Ancak enteresan deneyimlerin birlikte yaşanması, farklı boyutlara ulaşılması da bu çiftin cinsel hayatının renklenmesinde etkilidir.

65
Kova Burcu / Kova ve Balık Burcu uyumu
« : Ocak 08, 2013, 03:09:01 ÖS »
İlişkinin ilk aşamalarında karşılıklı çekim oldukça yüksektir. Fakat zaman içinde ilişki gelişip, birbirilerini daha iyi tanıdıkça, karşılıklı olarak tatmin olamayacaklarını ve ilişkinin cansızlaşacağını kısa sürede görürler. Özgür ruhlu Kova’nın, Balık eşinin duygusal isteklerini ve ihtiayçlarını karşılaması çok zordur. Balık ise, insanları rasyonel bir yönden değerlendirmeyi, duygusal yaklaşımlardan önde tutan Kova’yı anlamakta güçlük çekecektir. Zodyak"ta yan yana konumlarda bulunan Kova ve Balık karşılıklı geldiklerinde, gerilimli bir ilişki doğar. Aslında her iki tarafın da birbirinden öğreneceği çok şey olmasına rağmen, ortak bir temelin oluşturulması son derece güçtür. Dolayısıyla ilişkinin uzun ömürlü olması da düşük bir olasılıktır. Cinselliği duygusallık olarak algılayan Balık, Kova eşiyle, bu ihtiyacını karşılamakta da oldukça zorlanır. Kova daha serin, duygularını göstermek istemeyen, cinsel ihtiyaçlarını kontrol edebilen ve kendini kaptırmayan bir karakterdedir. Dolayısıyla bu alandaki anlaşmazlıklar da pek kolay üstesinden gelinebilecek türden değildir.

66
Kova Burcu / Kova Erkeği ve Özellikleri
« : Ocak 08, 2013, 03:08:19 ÖS »
Bir Kova erkeğinin, aşıklardan beklenen davranışları göstereceğini hiç ummayın. Eğer böyle bir beklenti içindeyseniz, sizi bir dizi sarsıntı bekliyor demektir. Arkadaşlığa gelince, güvenilir bir arkadaşlıkta aradığınız herşeyi onda bulabilirsiniz. Kova erkeği herkesten hoşlanır. Herkes onun arkadaşıdır.

Sizden hoşlanmıyormuş gibi davrandığı zaman oltaya takılmak üzeredir. Bir Kova erkeği, en değerli zamanlarını başkalarının duygularını anlamaya çalışarak geçirse de, kendi gerçek duygularını açıkça göstermek istemez. Kendi tepkileri ve niyetleri karışıktır ve sırf sizi yanıltma zevkini tatmin etmek için, onları öyle muhafaza etmeye çalışır. Bu adam gerek aşkta, gerekse arkadaşlıkta birçok garip tecrübeler geçirecek ve bunların her birini büyük bir dikkatle inceleyecektir. Tüm dikkatine rağmen o da aldatılabilir.

PEK AZI BENCİLDİR
O, bir grup adamıdır ve doğal olarak takım çalışmasına yatkındır. Spor oyunlarının kurallarını, onları sanki kendi icat etmiş gibi iyi anlar. Her insana belli ölçüde değer verir. Bir Kova erkeği için herkes özeldir. Kova erkeklerinin pek azı bencil ya da basittir. Sonsuza kadar araştıran Kova erkeği, kendisinden birşey gizlendiğini hissederse , esrarı çözünceye kadar uğraşacaktır. Onun için, bulduğu şeyin keşfedilmeye değer olmasını sağlayın. Onu elde etmek isteyen bir kız, herşeyden önce biraz entrika çevirmeli. Açık bir kitap hiçbir zaman onun merakını uyandırmaz. Bir kadın onu umursamadığı ya da kendini ele vermediği zaman dikkat kesilecektir. Kapalı sayfalar onu çeker. Bu sayfalar ne kadar kapalıysa, onun dedektiflik içgüdüsünü uyandırmak için o kadar iyidir. Kova erkekler insanın içine dokunacak kadar kibar ve halim selim olabilirler.

Ancak, yüzeydeki bu sakinliğin bir seraptan başka bir şey olmadığını unutmamak gerekir. Görünüşteki uysallığının da. O, bir kadının azıcık bir fırsatçılığını bile hoş görmeyecektir. Şayet sizin kendisini istismar ettiğinizi hissedecek olursa, ne yapacağı belli olmayan bu Kovanın cazibesi öyle çabucak yokoluverir ki...O, bastığı yeri bilen, fazla erkekçe davranmayan, kabak tadı veren vaadler ve gözyaşıyla sulanmış suçlamalarla kendisini engellemeden, oraya buraya uçmasına göz yuman bir kadına hayranlık duyar. Kıskançlık onun harcı değildir. Size, güvenilmez olduğunuzu kanıtlayana kadar, güvenecektir.

Doğal olara güvenen bir insan olduğundan değil, yaptığı analitik incelemeler karakteriniz hakkında onu tatmin edici bilgileri verdiği için, yersiz kuşkulara ve sahip çıkma duygularına kapılmaz. Kendisi çok çok nadiren fiziksel sadakatsizlik yapacaktır. Çünkü genelde bütün seks konusu, ilginç olsa bile, onu sarmaz. Yalnızlık duygularından birine kapılıp sessiz rüyalarıyla başbaşa kalmayı tercih ettiği zamanlar ona kırılmayın.

Ruhsal inzivasından daha sıcak ve müşfik duygularla çıkarak rüyalarını paylaşmak için size dönecektir. Onun yüreğini ısıtan herşeyin de kesinlikle desteklenmesi gerekebilir.

67
Kova Burcu / Kova Burcu ve Arkadaşlık İlişkileri
« : Ocak 08, 2013, 03:07:38 ÖS »
Kova burcundakilerin arkadasligi en yuksek duzeydedir. Duygusal bir doyum saglayarak, kendilerine yakin olanlar icin bir cosku kaynagi olurlar. Bu sasilacak bir deyimle Kova'lar en iyi arkadaslardir. Kiskanc ve bencil olmazlar. Arkadaslikta bir cesit ayricalik arayan insanlar bu kisilerle aci bir hayal kirikligina ugrarlar. Kova'lar arkadaslik kavramini kisisel ozgurlugune ve fazla istememe ilkesine baglarlar, kisinin kendisine degil! Genel olarak sevgili ya da hayat arkadasinin yerine dost olarak daha basarili olurlar. Degisik arkadaslarla cesitli entelektuel deneyler edinmek istediklerinden, evlilik onlara kisitlayici gelir.

Bunlarin hicbiri, sevgi ve sicakliga gereksinimi olmayan ustun tipler olduklari anlamina gelmez. Onlar idealistlerdir. Yalnizliklari genellikle toplumla uyusmayan dusunce ve davranis bicimlerine sahip olmalarindandir. Gene de kisa sure icin de olsa yaradilislarinda baskalarini ceken, bir gucleri vardir denilebilir.

Kovalar insan iliskilerine icten bir ilgi gosterirler. Bircoklari gibi benimseyici olmasa bile arkadasligin derin yonlerini adamakilli anlar ve yalnizca guzel bir kac saat gecirmeye yaramadigini bilirler, arkadasliklarini her zaman koruduklari ve anlamli bir onemsemeyle degerlendirdikleri bir onur katarlar.

Kova'larin arkadaslari, onlarin sosyal yeniliklerle kitlelerin yasamini duzeltme konusundaki biraz gelismis dusuncelerine katilan, genellikle entelektuel ve ciddi tiplerdir. Daha gelismis tipler, sosyal-hayalci degildirler. Dusunceleri kendilerini ve arkadaslarini diger siradan insanlardan ayirir.

Bu kisiler radikal ve devrimci olarak isim yapabilirler. Arkadaslariyla olusturdugu kucuk gruplar, topluma baskaldirilar. Bohem tipi bir yasam surerek, modasi gecmis ve sosyal yonden baskici olarak gordukleri, kabul edilmis kurallara uymayacaklarini vurgularlar. Degisik bicimde giyinebilirler. Bir sorunlar cok ciddi olarak ozdeslestiklerinde, otoriteyle sert catismalara girebilirler.

Fakat genellikle Kova'lar arkadaslarina karsi cok adaletli ve comert davranan, insafli kisilerdir. Alma-verme konusunda duyarli bir yapilari vardir. Yaraticiliklari ve ustun zekalari ile arkadaslarini etkileyerek, en olumlu yonlerini ortaya cikarirlar.

68
Kova Burcu / Kova Burcu ve Cinsellik Hayatı
« : Ocak 08, 2013, 03:06:42 ÖS »
Alışılmamış aşklara yönelirler. Bunları elde etmek isteyen kişinin çok geniş bir iç dünyası ve ilerici görüşleri olmalıdır. Sevdiklerini idealize etmek eğiliminde olduklarından düş kırıklığına uğrayabilirler. Huyları biraz terstir.

Erkek
Aşkta engellerle karşılaşmaktan hoşlanır. Duygusaldır, kaprislidir.

Kadın
Aşık olmaz hayran olur. Ama hayranlığı geçti mi de aşkı ölür.

69
Kova Burcu / Kova Burcu Kadını Özellikleri
« : Ocak 08, 2013, 03:05:38 ÖS »
Bir Kova kadınını çekici kılan, onu tanımanın imkansız gibi görünmesidir. Tabii bu durum Kova Kızına gizemli bir çekicilik kazandırıyor. Fakat, sadece bilmece çözmekten hoşlananlar için... Bu kızların ne zaman ne yapacağını anlamak neredeyse imkansız gibidir. O, zamanın dışında yaşarmış gibi haliyle (Gerçekten de zamanın ötesinde yaşar) çoğu zaman sizin bulunduğunuz zamana uyum sağlayamaz. Tabii bunun sonucunda da anlaşılmaz, aykırı ve çılgın gibi tanımların yakıştırılmasıyla karşı karşıya kalır. Aslında o ne bir çılgın, ne de aykırı biridir. Sadece çok zekidir.
Fakat zekası bilinen kavramların ötesini araştırdığı için de anlaşılması zordur. İşin ilginç tarafı Kova Kızları da sizi anlayamayacaktır! Bir Kova Kızı aşık olduğu zaman, bütün diğer sabit burçların yani Boğa, Akrep ve Aslanlarïın sadakatine sahiptir. Fakat, sadece aşık olduğu sürece... Zira aklı böylesine zamanın ötesine taşan bir Kova Kızının size aşık olarak kalmasını sağlayabilmek gerçekten zor bir iştir. Bir defa özgürlüğüne sınırsız ölçüde düşkündür. Üstelik size olan aşkı, onun başka konulara sevgi duymasına engel değildir.

SAKIN ONA BASKI YAPMAYIN
Çünkü, öğreneceği, ilgileneceği o kadar çok çeşitli konu vardır ki, aslında bütün bunların arasında size aşık olması ve vakit ayırması, onun size olan ilgisinin derecesini gösterir. Yani bir Kova Kızı size zamanının büyük bir bölümünü ayırıyorsa, gerçekten aşık olmuş demektir. Sakın ona baskı yapmayın ve arkadaşlarıyla birlikte yaptığı organizasyonlara engel olmaya kalkışmayın. Şayet onu seçim yapmak zorunda bırakacak olursanız, ne kadar aşık olursa olsun, özgürlüğünü seçmekte bir an bile tereddüt etmeyecektir. Bir Kova Kızıïnın davranışlarına bakarak onu hemen sevgisizlikle suçlayabilirsiniz. Fakat, durum hiç de sandığınız gibi değildir. Hatta zodyağın en müthiş sevgisiyle dolu yegane burcudur.

Fakat, diğer burçlardan farklı olarak onun sevgisi o derece yoğun, o derece güçlü ve o derece bütün dünyayı kaplayacak kadar büyüktür ki, tek bir şeye yöneltemez. O sevgisiyle bütün dünyayı kucaklar. Tabii siz de bunun içindesiniz. Kova Kızlarïından tipik bir eş ya da anne olmasını beklemek yanılgısına sakın düşmeyin. Zira onun için yemek yapmaktan çok daha önemli işler vardır. Tabii bütün bunlarla birlikte bir Kova Kızı için kimse iyi bir evsahibi olmadığını söyleyemez. Evinde verdiği davetlerde hayal edemeyeceğiniz bir servisle karşılaşabilirsiniz. Diğer anneler gibi hayatını çocuklarına vakfetmeyecektir belki fakat, çocuklarının geleceğini öylesine düşünüp planlar ve yönlendirir ki, hiçbir anne onunla yarışamaz. Ve bütün bunların yanısıra kendi zevklerine, hobilerine, arkadaşlarına da zaman ayırmayı bilir. Bütün bunlara karşılık çocuğun kendi ayakları üzerinde durmasını, sorunlarıyla kendisinin başa çıkmasını ve kararlarının sorumluluğunu üstlenmesini de isteyecektir.

Tabii bunun için de hiç ilgilenmiyormuş gibi bir izlenim yaratacaktır. Ama bu izlenimizin sadece bir yanılgıdan öte olmadığını bilmelisiniz. Elbette ki, onun bu ilgisi çocukların kendi işlerini görmeye başladıkları zamana kadardır. Tabii bütün bunlar Satürn etkisinin güçlü olduğu Kova Kızları için geçerlidir. Bir de Uranüs etkisinde olanlar vardır. Fakat, buluşların ve yeniliklerin gezegeni Uranüs altındaki bir Kova Kızında da bundan daha fazla bir davranış göremezsiniz. Sadece evinden biraz daha uzak, biraz daha aktif ve biraz daha sıradışı olacaktır, o kadar. Zira Kovalar ister Satürnïün ister Uranüsïün etkisi altında bulunsunlar, her iki tipte de idarecisi olan hem Satürn, hem de Uranüs etkilerini birarada görebilirsiniz.

Tabii birisi biraz daha fazla olarak. (Şayet doğum anında farklı şeyler söyleyen etkiler almadıysalar.

70
Kova Burcu / Jüpiter'in Etkikeri-Kova Burcu
« : Ocak 08, 2013, 03:04:40 ÖS »
Cazibelisiniz. Görüşleriniz li­beral ve berrak. Tam anlamıyla hü­manist, iyi yürekli birisiniz. Her­kesin eşit derecede mutlu olma­sını, hayatın tüm zevklerinden ya­rarlanmasını istiyorsunuz. Haya­tın bir gereği olan gündelik konu­lara karşı soğuk veya kayıtsızsınız. Bunun nedeni sizin aşırı idealist olmanız, alışılmadık ilerici ve ba­ğımsız bir bakış açısına sahip ol­manız.

Kişiliğinizin dostlar ve tanıdık­lar üzerinde çok büyük etkisi var. Siz açık, dostça davranıştı, rahat ilişki kurulabilen, başkalarına gerçekten ilgi gösteren birisiniz. Onlar hakkında ne kadar çok şey bilirseniz ilginiz de o kadar artıyor. Dostlarınız sadık ve sizi gerçekten seviyorlar.

Her türlü sosyal hareketler ve siyasi düşünceler ve toplumsal iş­lere büyük ilginiz var ve bunlardan büyük zevk alıyorsunuz. Nazik, ile­ri görüşlü, bazen son derece isa­betli tahminlerde bulunabiliyorsu­nuz. Rahat tavrınız, anlayışlı, mer­hametli eğiliminiz, anlaşmazlık­tan, uyuşmazlıktan eni konu yara­lanıyor. İnsanların çoğu için ne gi­bi iyilikler istiyorsanız, onları ger­çekleştirmek için çok çalışacaksı­nız. Hem paranızı, hem zamanını­zı verecek, sizin geniş, liberal fel­sefelerinizi, insancıl amaç ve gö­rüşlerinizi paylaşan kuruluşlara gi­receksiniz. Siz alışılmadık, bazen eksantrik sayılabilecek düşünce ve çalışma alanları seçmeye eği­limlisiniz. Klasik ve eski sanatla­rı, mistisizmi, bilimi, müziği ve her çağın edebiyatını ilginç buluyor­sunuz. Bazen sapma gösteren dostlar ve tanıdıklar nedeniyle ga­rip tecrübeler geçiriyorsunuz.Mesleğinizden iyi kazanç elde edeceksiniz. Özellikle de meclis­le, hükümetle, ya da kamu yararı­na projelerle ilgiliyse.

71
Kova Burcu / Satürn'ün Etkileri -Kova Burcu
« : Ocak 08, 2013, 03:04:00 ÖS »
Harika bir dostsunuz. Dostluk için sizi seçenler muhakkak ki ha­yatlarının en büyük yatırımını yap­mış olurlar. Dost olduğunuz in­sanlarla ilişkileriniz ömür boyu sü­rer. Bunlardan biriyle uzun süreli romantik bir ilişkiniz olabilir. Siz karşı cinsin ilgisini çekmekten hoşlanıyorsunuz.

Ciddi, dost canlısı, sosyal, ge­nelde çok iyi huylusunuz. Nazik ve sakin, düşünceli, ne yapacağı kestirilebilen birisiniz. İnsanlar bu yüzden size güven duyuyorlar, il­ginizi çeken bir şeye kalkıştığınız­da doğrudan harekete geçiyor, do­lambaçlı yolu seçmiyorsunuz ve kendinizi bilgili ve etkili biçimde ifade edebiliyorsunuz. Satürn di­ğer sabit burçlarda, yani Akrep, Aslan ve Boğa'da olduğu gibi, Ko­va burcunda olduğu zaman da, si­zi hayatınızın ileri dönemlerinde, erken dönemlere göre daha şanslı yapar.

Hızlı öğrenen birisiniz. Tecrü­be, gözlem ve çalışma sonucu, düşünce sürecinizi daha da olgunlaştıracaksınız. Geniş ve ileri­ci politikaları ne kadar uygularsa­nız zihniniz o kadar derinleşecek, sezgi ve önsezileriniz de bir o ka­dar gelişecek.

Büyük ihtimalle sanatçısınız. Belki sanat eğitimi de aldınız. Ta­bii eğitim ve bilimin alışılmış yo­larını denediniz. Bu sizin olayları en geniş açıdan görmenize engel değil elbette. Hattâ siz her şeyi ol­dukça orijinal ve yaratıcı bir biçim­de görüp değerlendiriyorsunuz. Sessiz, dengeli bir kararlılıkla, edindiğiniz bilgeliğin sadık bir uy­gulamasıyla, epey maddi kazanç sağlayacaksınız. Bu meslek ka­zancı olabileceği gibi, büyük bir şirket veya holdingle görev yapma karşılığı da olabilir. İçtenliğiniz, mantıklılığınız ve zekânız size hem saygınlık kazandıracak, hem de çok değer verdiğiniz iyi dost­ları getirecek.

72
Kova Burcu / Uranüs'ün Etkileri -Kova Burcu
« : Ocak 08, 2013, 03:03:08 ÖS »
Bu dilim, Uranüs'ün doğal ye­ridir, çünkü Kova burcunu bu ge­zegen yönetmektedir. Bu neden­le sizin içten gelen, iyilik dolu, dostça, hoş bir kişiliğiniz olmalı. Genellikle kibar, insancıl, sosyal, özgürlük aşığı kimseleri seviyor ve onlarla birlikte bulunmaktan zevk alıyorsunuz. Tıpkı kendiniz gibi kimseleri yani. Ama bazı çok sevdiğiniz inançlarınız en azından bir dereceye kadar garip ve ek­santrik görünüyor. Asıl başarınız elektronik dalında, uzay teknolo­jisinde, mekanik, bilgisayar veya diğer bilimsel konularda olabilir. Kendi dalınızdaki kimselerle yakın olmayı seviyorsunuz. Sizi genel­likle büyük kuruluşlar çekiyor, in­sani sosyal hareketlere, ileri ileti­şim şebekelerine, hükümet görev­lerine, iş derneklerine veya diğer derneklere de eğilimlisiniz.

Yeni tanıdığınız bir meslekta­şınızdan büyük fayda görebilirsi­niz. Siz hep, "herkes neredeyse orada" olmaktan hoşlanıyorsu­nuz, kalabalık yerleri seviyorsu­nuz. Özellikle de sosyal hayatta tanınmış kimselerle birlikte olmak hoşunuza gidiyor. Siz doğuştan yerilikçisiniz, çok yaratıcı, ileri görüşlülüğünüz var. En girift ve karmaşık sosyal sorunları hemen anlıyorsunuz, fikirleri kavrıyor, başkalarının anlayabileceği biçim­de ifade edebiliyorsunuz. Akıllı, zeki, orijinal, çok da sezgilisiniz, iyi ve faal bir zihniniz var.

73
Kova Burcu / Neptün'ün Etkileri -Kova Burcu
« : Ocak 08, 2013, 03:01:52 ÖS »
Nevi şahsına münhasır, tipik, tuhaf, değişik ve garip düşünce­lere sahip biri olmalısınız. Özellik­le de dini konularda tuhaf denile­bilecek fikirleriniz var. Bilimsel düşünüşünüz orijinal ve bağımsız. İleriyi görme yeteneğiniz, asırları aşabilir. Eğer iyi bir eğitim almış ve eğitiminiz fikir yürütmeye uy­gunsa, bu hemen hemen mukadderdir. Belki bir tür sosyal ya da kamu yararına derneğe üyesiniz. Toplum işlerinde faal olma eğilimindesiniz. İyi bir sosyal hayatın zevkini çıkarmayı seviyorsunuz. Açık yüreklisiniz, çok iyi arkadaş­larınız var ve çoğu sizin doğa sev­ginizi, açık hava sevginizi ve do­ğa koruma tutkunuzu paylaşı­yorlar.

Hayat anlayışınızdaki tuhaflık aşk ilişkilerinizde de kendini gös­teriyor. Aşkta alışılmadık evlilik dı­şı ilişkilere girme eğiliminiz var. Bunlardan skandallar doğabilir, tutucu görüşlü arkadaşlarınızı kaybedebilirsiniz. Sonuçta hem hayal kırıklığına uğrama, hem aş­kı kaybetme durumu doğabilir. Ama bundan pek acı duyduğunuz ve gücendiğiniz söylenemez. Ter­sine, bu sizin o aşırı bağımsızlık özleminizi daha da güçlendirebi­lir, burcunuzun gerektirdiğinden daha da eksantrik davranmaya başlayabilirsiniz. Eğer diğer aspektler uyumluysa (Ateş ve Ha­va burçlarında çok gezegen varsa) deha seviyesinde bir zekaya sahip olabilirsiniz.

74
Kova Burcu / Plüton'un Etkileri - Kova Burcu
« : Ocak 08, 2013, 03:01:08 ÖS »
Plüton Kova burcunda 2024-2044 arasında bulunacak. Plüton’un keşfi, 18 şubat 1930’da, Güneş, Mars, Merkür’ün Kova burcundaki geçişlerine rastlar. Plüton’un Kova’da olumlu etkiler yansıtacağı düşünülebilir. Ama Plüton Kova’ya girdiğinde,
Uranüs düştüğü burç olan Boğa’da bulunacaktır. Plüton, Kova’daki olumlu
etkileşimi, ancak  Uranüs’ün 2026 yılında ikizler’e geçmesiyle yansıtabilir.

75
Kova Burcu / Venüs'ün Etkileri - Kova Burcu
« : Ocak 08, 2013, 02:58:53 ÖS »
Venüs'ün bu pozisyonu, umut, rüya, hayal, istek ve dilekleriniz­den çoğunun sonunda yerine ge­leceğini ifade eder. Aşkta dürüst, içten ve sadıksınız. Ama bir ara kendinizi gizli ilişkilere bulaşmış bulursanız hiç şaşmayın. Orta ya­şınızda ya da daha sonra, ya ilk ya da ikinci evliliğinizi yapacaksınız.

Aşk ilişkilerinizde bir takım garip, ani, beklenmedik değişikliklerle karşılaşacaksınız. Bunlardan biri, tümüyle ayrı bir yetişme dönemi geçirmiş biriyle olan ilişkiniz. Bu insan aşırı eksantrik biri. Evlene­ceğiniz eşinizin yaşı farklı olacak. Siz karşı cinsle hiçbir romantik sonuca yol açmayan, tümüyle pla­tonik dostluklar da kurabilirsiniz ama, bu size pek tavsiye edilmez.

Kibar eğlencelerden, kültürel faaliyetlerden, felsefi ve entelek­tüel atmosferden hoşlanıyorsu­nuz. Bakış açınız samimi ama, fi­kirleriniz ancak çok inanıp güven­diğiniz ortamlarda rahatça açabi­liyorsunuz. Kolay dostluk kuruyor­sunuz. Çok çeşitli dostlarınız var. Kimi toplumun en üst, kimi de en alt düzeyinden. Dışa dönük, geniş fikirli, yardımseversiniz. Bu ne­denle, sizden bir şey bekleyenle­ri kendinize çekiyorsunuz ama si­zin ekmeğiniz tuzsuz. Yani iyilik­lerinizin karşılığını hemen hemen hiç göremiyorsunuz.

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 168