Reklamlar
Rüyada Mahzen Görmek

Rüyada Mahzen Görmek » Rüyada Mahzen Görmek Sözlük 1:Kişinin annnesine yahut hamile kadına; Annesi sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap olduğunu görmesi anasının vefat

Gönderen Konu: Rüyada Mahzen Görmek  (Okunma sayısı 775 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı administrator

  • Administrator
  • General
  • *****
  • İleti: 24517
  • Karma: +3/-1
    • Profili Görüntüle
    • Toplist Ekle Site Ekle

Rüyada Mahzen Görmek
« : Aralık 15, 2010, 10:08:30 ÖS »
Rüyada Mahzen Görmek

Sözlük 1:Kişinin annnesine yahut hamile kadına; Annesi sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap olduğunu görmesi anasının vefat etmesine, Mahzende bulunan gıda maddelerinin çürümesi kıtlık ve sıkıntıya, Yiyecek ve gıda dolu mahzen görmek herkes için bolluk ve ucuzzluğa, evli erkek için eşinin hamile kalmasına, Mahzendeki gıda maddelerinin üzerine ateş düşmesi pahalılık ve kıtlığa, Mahzene düşmek hasta için vefata, gemi yolculuğu yapan kimse için suda boğulmaya, kara yolcuları için yolun kesilmesine; diğer durumda olanlar için şüpheli ve şaibeli evlere yahut yerlere girmeye delalet eder.

Sözlük 2:Rüyada mahzen görmek, hamile olan anaya işarettir. Bundan dolayı rüyada mahzenin yıkıldığını veya tamamen kapanmış olduğunu gören kimsenin hasta anası varsa ölür, veya kimsenin yanında hamile bir kadın varsa doğar. Ancak rüyada o hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek bir durum da görülmüş ise, o halde mahzenin kapatılması o kadının ölmesiyle defnedileceğine işarettir. Eğer hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek başka bir hal görmemiş ve rüya sahibinin uyanıkken o mahzende yiyecek ve tahılı varsa, onları satacağına işarettir. Rüyada mahzendeki yemeğineçöp veya toprak olduğunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer. Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider.Mahzenin yiyecek ve hububatta dolu olduğunu gören kimse fakir ise, hanımı hamile kalır. Mahzendeki yiyecek ve hububata ateş düştüğü görülse, hububat gibi şeylerde kıtlık olur. Veya çekirge gibi zararlı şeylerin çıkacağından korkulur. Bir kimse mahzende bulunan malların hurma veygibi şeyler olduğunu görse, mahzende bulunan hububat ve yiyeceğin fiyatı hurma ve şekerin fiyatı gibi yüksek olur. Bilmediği bir mahzen veya çukura düştüğünü gören kimse hasta ise, ölür. Gemide ise boğulur. Yolculukta ise, yolu kesilir. Düşmanlık halinde ise, hapsedilir Eğer anlatılan hallerden birisi yoksa, içine girilmesi mekruh olanbir hamama veya zina yapan bir kadının evine girer.

Sözlük 3:Hanımı hamile olan bir kimsenin rüyasında mahzen görmesi; o kişinin hanımının kolay bir doğum yapacağına, eğer borcu varsa borcunu ödeyeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir mahzene hapsedildiğini görmesi; o kimsenin hastasının öleceğine ve o senesini sıkıntı ve darlık içinde geçireceğine işaretle tabir olunmaktadır.
Not: Konular İnternet Sitelerinden derlenerek alıntı yapılmıştır.
BilX.Net