Reklamlar
Şenol Küçükyıldırım Kimdir Şenol Küçükyıldırım Hayatı

Şenol Küçükyıldırım Kimdir Şenol Küçükyıldırım Hayatı » Şenol Küçükyıldırım ( 1960) müzisyen, cazcı 1960 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Devlet Konservatuarı’nda okudu. New England Konservatuarı

Gönderen Konu: Şenol Küçükyıldırım Kimdir Şenol Küçükyıldırım Hayatı  (Okunma sayısı 1065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı administrator

  • Administrator
  • General
  • *****
  • İleti: 24517
  • Karma: +3/-1
    • Profili Görüntüle
    • Toplist Ekle Site Ekle

Şenol Küçükyıldırım ( 1960) müzisyen, cazcı


1960 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Devlet Konservatuarı’nda okudu. New England Konservatuarı "Third Stream" bölümünde George Russel ve Joe Maneri ile çalıştı. Harvard Üniversitesi’nde elektronik müzik bölümünde müzik derslerine katıldı. Ivan Tchrepnin ve John Cage gibi, bu müziğin önde gelen temsilcileriyle performanslar yaptı.

Daha sonra Berklee College of Music okulunda Ian Forman, Joe Hunt, Jamey Haddad, Giovanni Hidalgo ile çalıştı. Caz alanında, New York’ta Bern Nix (313), Cecil Taylor (Times Cafe) ve Raphe Malik’le (Toronto Jazz Festivali) birlikte çaldı. Billy Higgins, Reggie Workman ve Dewey Redman gibi ustalarla "session"lar yaptı. Boston’da, Aydın Esen, Onur Türkmen, (N.E.C) , Joshua Redman, John Lockwood (Adkins), Avishai Cohen (Berklee), Raqip Hassan (Black Heritage Festivali), Joe Morris, Nate McBride, Michael Adkins (Zitegeist), Jim Hobbes, Timo Shenko (Knitting Factory, Nu Yorekans Poets Cafe, Middle East, Green Street), Eric Zinman (Zeitgeist, Bookcellar) ve daha birçok müzisyenle çaldı.

2002’de 12. Uluslararası Akbank Caz Festivalivali’ nde (Babylon) kendi adını alan triosuyla (Aydın Esen, John Lockwood),13. Uluslararası Akbank Caz Festivalivali’nde Mother Tongue adlı grubuyla Tophane-i amire'de (Onur Türkmen, Robert Reigle, Tim Hodgkinson) ve yine kendi adını alan ikinci triosuyla (Onur Türkmen ve Robert Reigle) Babylon’da yer aldı.

Tufts University, Mass College of Arts, MIT, University of Massachusetts, Cambridge TV’de ve Amerika’nın çeşitli yerlerinde radyo ve televizyon programlarına katıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Boston-New York-Kanada-İstanbul ekseninde performanslarını sürdürdü.Not: Konular İnternet Sitelerinden derlenerek alıntı yapılmıştır.
BilX.Net