enteresan makaleler serisi 2

En Büyük İslami Forum Sitesi/enteresan makaleler serisi 2 => Kızınız Öpüşürken Yakalanırsa Ne Yapmalı? Kızlarının okulda öpme oyunları oynadığı için azarlanması, her ebeveynin korkulu rüyasıdır. ‘Öpüşme’

Gönderen Konu: enteresan makaleler serisi 2  (Okunma sayısı 1200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gamergirl

  • Çavuş
  • *
  • İleti: 1
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle
    • http://www.girlsgogames.com.tr
enteresan makaleler serisi 2
« : Aralık 25, 2012, 07:26:12 ÖS »
Kızınız Öpüşürken Yakalanırsa Ne Yapmalı?
Kızlarının okulda öpme oyunları oynadığı için azarlanması, her ebeveynin korkulu rüyasıdır. ‘Öpüşme’ sözcüğüyle kontrolü kaybetmeden önce durumu inceleyin:
 
1)    Kiminle öpüşüyordu?
2)    Ebelemece gibi bir grup oyunu muydu ve ‘ebeleme’, öpücük müydü?
3)    Ne tür bir öpücüktü?
 
Gerçekleri bildiğinizde, ne olduğunu da anlamaya başlayabilirsiniz. Başlangıçta, tüm senaryoyu ve ayrıca bu oyunu ne kadar zamandır oynadığını yazmasını isteyin. Yazabileceği sessiz bir yere gönderin, böylece ne olduğunu ve bir sonraki hareketinizin ne olacağını düşünmeniz için zaman kazanacaksınız.
 
Genellikle, öpüşürken yakalanan kızlar on ila on üç yaş aralığındadır; hani şu hormonların coştuğu ve ne yapacaklarını ve nasıl davranacaklarını bilmedikleri ergenlik öncesi yaşlar. Erginliğin ilk ortaya çıkışı, üstünkörü ele alınması gereken bir şey değildir. Hassas bir zamandır ve ebeveynler, okul ve kardeşler tarafından da hassas bir şekilde ele alınması gerekir.
 
Bir öpücük ne zaman masumdur?
Eğer söz konusu ‘öpücük’ basit bir şekilde oyun bahçesinde bir ‘ebelemece’ ise, yanağa ufak bir buse ise, bu meseleyi okula taşıyarak diğer ailelerle konuşun ve bunun oyun bahçesinde düzenli bir aktivite olmasıyla ilgili olarak ne hissettiklerini konuşun. Eğer diğer aileler de bunun oyun bahçesi için uygun olmayan bir oyun olduğunu kabul ediyorsa, düzgün bir yol haritasıyla çocukları bundan vazgeçirecek olan okul müdürüyle akıllıca bir konuşma gerçekleştirin.
 
Kızınızın bilgisayarını ve oynadığı oyunları kontrol etmek de iyi bir fikir olacaktır. Türkiye’deki birçok evde artık bilgisayar vardır ve Türkler’in %40’ı Facebook’tadır; İnternet erişimi genç nesil için çok kolaydır. Kızınızın zaman geçirdiği oyun sitelerinde öpüşme oyunları ifadesini görürseniz panik yapmayın. Bu oyunlar büyük ihtimalle, zararsız karakterlerin ortalıkta koşuşturarak birbirini öptüğü, basit flash oyunlardır.
 
Nazikçe, Nazikçe
Söz konusu ‘öpücüğün’, masum bir buseden daha fazlası olması ihtimal dışıdır ancak eğer öyleyse, diğer çocukla ve ailesiyle oturup konuşmanız gerekir. Çocukları suçlamadan, neler olduğunu tartışmak ve bir aile olarak yola devam etmek önemlidir.
 
Ayrıca, okulla da konuşmanız ve bu meseleye yönelik duruşlarını öğrenmeniz gerekir. Unutmayın ki kızınız da sizin kadar üzgün olacaktır, o yüzden kızınıza karşı nazik olun. Ne de olsa o bir çocuk. Eğer kızınız erkek çocukları öpüyorsa, bunun bir nedeni vardır ve ona kızmak, disipline etmeye çalışmak, söz konusu sebebi ortadan kaldırmayacaktır, bu şekilde davranmak söz konusu sebebi daha da güçlendirebilir. Bir öğretmen veya komşu gibi bir savunucu getirin, böylece herkes dinlendiğini ve desteklendiğini hissetsin.