Domuz gribi hakkında önemli açıklama

En Büyük İslami Forum Sitesi/Domuz gribi hakkında önemli açıklama => Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), H1N1 virüsünün Kuzey Amerika dışında belirgin biçimde yayıldığına dair ellerinde kanıt olmadığını bildirdi. DSÖ yetkilisi

Gönderen Konu: Domuz gribi hakkında önemli açıklama  (Okunma sayısı 1168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Perfect

  • Administrator
  • General
  • *****
  • İleti: 36451
  • Karma: +1/-0
    • Profili Görüntüle
Domuz gribi hakkında önemli açıklama
« : Mayıs 04, 2009, 04:35:11 ÖS »
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), H1N1 virüsünün Kuzey Amerika dışında belirgin biçimde yayıldığına dair ellerinde kanıt olmadığını bildirdi.

DSÖ yetkilisi Michael Ryan, örgüt merkezinin bulunduğu İsviçre'nin Cenevre kentinde yaptığı açıklamada, domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsünde halen 5. evrede olduklarını hatırlattı.

Ryan, bir üst evre olan 6. evreye henüz geçilmediğini, bu evreye geçmenin sadece salgının durumunu belirleyeceğini, ancak salgının ciddiyetinin derecesini göstermeyeceğini vurguladı. Ryan, Avrupa'da birkaç gün içinde meydana gelecek gelişmelerin, hastalığın durumu konusunda belirleyici olacağını kaydetti.

Bu arada, ABD'de H1N1 virüsüne yakalandığı kesinleşenlerin sayısının 160'a yükseldiği bildirildi.

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden yapılan açıklamada, 21 eyalette toplam 160 vakanın doğrulandığı belirtilerek, vakalardan çoğunun hafif şiddette seyrettiği bildirildi. Merkez, ABD'de sadece bir kişinin hastalıktan öldüğü de yinelendi.

İngiltere'de de H1N1'de yakalananların sayısının 15'i bulduğu belirtildi.

Yetkililer, doğrulanmış vakaların 13'ünün İngiltere'de, 3'ünün İskoçya'da olduğunu, 2 hastanın Meksika'ya seyahat etmeyen kişilerden olduğunu kaydetti.

Alıntı
zaman.com.tr