Yay Burcu ve Sağlık

En Büyük İslami Forum Sitesi/Yay Burcu ve Sağlık => Yönetici Gezegeni: Jüpiter Türü: Erkeksi, Pozitif Grubu: Ateş, değişken Yay burcu karaciğer, uyluk ve dişleri yönetir. Hareketli olan Yay insanları,

Gönderen Konu: Yay Burcu ve Sağlık  (Okunma sayısı 728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ECK_86

  • Global Moderator
  • General
  • *****
  • İleti: 2570
  • Karma: +1/-0
    • Profili Görüntüle
Yay Burcu ve Sağlık
« : Ocak 08, 2013, 01:52:42 ÖS »
Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Türü: Erkeksi, Pozitif
Grubu: Ateş, değişken
Yay burcu karaciğer, uyluk ve dişleri yönetir. Hareketli olan Yay insanları, gerekli fiziksel ve zihinsel egzersizleri yapmazlarsa zor hareket ederler. Bu durum özellikle kadınlarda kalça ve uylukların fazla kilo almasına neden olur. Yay burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: Oldukça uzun boylu, geniş alınlı, yakışıklı tiplerdir.
Saçları genellikle kahverengi, tenleri pembe-beyazdır. Yay burcu insanlarının zayıf noktalarından biri sinir sistemleridir. Açık hava eylemlerini ve sporu çok sevdiklerinden, sinirsel enerjilerinin yüksek hem de sabırsız olmaları onların bu alanda kazaya uğramalarına neden olabilir. Güçlerini iyi kullanmaya ve dinlenmeye özen göstermezlerse hastalanabilirler. Yay'lar genellikle romatizma ağrıları çekerler. Sinirlilikten doğan hastalıklara yatkındırlar; oysa kendilerini kolay toplarlar.
Genel olarak çok yemezler. Biçimlerini korur, yaşlanıncaya dek formdan düşmez, şişmanlamazlar. Yay burcu kalça ile üst bacakları yönetir. Yay'lar romatizmaya neden olabilecek koşullarla soğuk algınlığına korunmalı, enerjilerini dengeli kullanmaya çalışmalıdırlar.